Akademia Bezpiecznego Puchatka 2018

W tym roku szkolnym nasz Ośrodek kolejny raz przystąpił do ogólnopolskiego programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka. Koordynatorem akcji na terenie placówki jest Alicja Solińska i Monika Kołodziejczak

W grudniu uczniowie klas:

- I-III SP

- I-III Sp „A”

- I-II SP ZT

uczestniczyli w zajęciach pod hasłem „Bezpiecznie na drodze”.

Dzieci poprzez zabawę, pogadankę przypomniały i utrwaliły wiedzę oraz umiejętności bezpiecznego poruszania się po drogach. Szczególnie zwrócono uwagę na zasady ruchu pieszych (przechodzenie przez jezdnię na zielonym świetle i tylko w miejscach do tego przeznaczonych, noszenie odblasków, itd.).

 

Alicja Solińska

Szkolne Koło Wolontariatu „ Dar Serca” w Warmińskich Spotkaniach Czterech Kultur

W okresie przedświątecznym wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Dar Serca”  chętnie włączali się w rożne przedsięwzięcia mające na celu pomoc innym.

Czytaj więcej...

Warsztaty - „Co w słowach piszczy”

Dnia 10 grudnia uczniowie klas I-II-III szkoły podstawowej uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez panią Beatę Rybak psychologa i autorkę wierszy dla dzieci. Zajęcia odbyły się  w czytelni dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Braniewie.

Czytaj więcej...

Akcja „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem 2018”

Wolontariusze Szkolnego  Koła Wolontariatu „ DAR SERCA” zorganizowali szkolną akcję „ I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”.

 

Czytaj więcej...

Szkolny Dzień Wolontariusza 2018

05.12.2018r. w naszym Ośrodku odbył się   II Szkolny Dzień Wolontariusza. Data wydarzenia nie była przypadkowa. To właśnie tego dnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. 

 

 

Czytaj więcej...