Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły - spotkanie z policjantem

Dnia 20 września 2017r. uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w spotkaniu z policjantem KPP w Braniewie. Tematem spotkania była „Bezpieczna droga do szkoły”.

 

Więcej…

Sprzątanie Świata 2017

 W dniu 15.09.2017 r. wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Braniewie jak co roku uczestniczyli w akcji ,,Sprzątanie Świata” pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”.

Więcej…

Międzywojewódzki Konkurs Języka Angielskiego: „ Wiedza o Szkocji”

11 maja  2017 roku o godzinie 10,00 w Specjalnym Ośrodku Szkolno -Wychowawczym  w Braniewie odbył się: Międzywojewódzki  Konkurs Języka Angielskiego: „ Wiedza o Szkocji”.

 

Czytaj więcej...

Patryk laureatem XIII Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Jestem Eko”

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Szczytnie zorganizował po raz trzynasty Wojewódzki Konkurs Plastyczny pt. Jestem Eko”. Konkurs przede wszystkim miał na celu uzmysłowienie uczniom, że troska o przyrodę jest troską o nas samych i naszą przyszłość.

 Grupy opiekuńczo – wychowawcze w naszym ośrodku zawsze dbają o podnoszenie poziomu aktywności swoich podopiecznych i zachęcają do rozwijania własnych talentów i wyobraźni twórczej. Na konkurs wysłano 12 prac. Laureatem konkursu, zajmując III miejsce został Patryk Oleszczuk. Serdecznie gratulujemy!!!

Uczniowie SOSW w Braniewie wiedzą doskonale…

Uczniowie  SOSW w Braniewie wiedzą doskonale, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Dlatego nasza placówka przystąpiła  w bieżącym roku szkolnym do  programu edukacyjnego „Śniadanie Daje Moc”, w którym zachęcaliśmy  Rodziców oraz  uczniów klas 0-3 szkoły podstawowej do uczestnictwa w  zajęciach edukacyjnych, gdzie  przekazywaliśmy  najmłodszym cenne informacje- w oparciu o 12 zasad zdrowego odżywiania- o roli prawidłowego żywienia, które wdrażaliśmy również w praktyce.

Czytaj więcej...

Obchody Święta 3 Maja w Braniewie

W środę 3 maja 2017 r. delegacja naszego Ośrodka, w składzie: Pani Dyrektor Dorota Wiśniewska,  Mariola Wiśniewska, Czesław Kozłowski oraz uczniowie klasy VI Joanna Tyszko i Kornel Kozłowski, wzięła udział w patriotycznych obchodach  226 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Czytaj więcej...

226 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja

,,Rocznice uchwalenia Konstytucji 3 Maja uroczyście obchodzili polscy patrioci już podczas rozbiorów, pomimo represji i sprzeciwu zaborców.

 

Czytaj więcej...