Aktualności

Pomagamy zwierzętom c.d

16 października 2018 r. uczniowie z  klas I- III SP a, I- II SP ZT, III a Gim. ZT i III Gim. ZT w ramach projektu edukacyjnego „Zwierzęta czują- pomoc czworonogom w przetrwaniu zimnych dni” wybrali się do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu, aby przekazać zebraną karmę i akcesoria dla psów i kotów.

 

Więcej…

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej uczniowie po kierunkiem nauczycieli: Alicji Solińskiej, Moniki Kołdziejczak, Katarzyny Wnorowskiej-Pietrzak, Katarzyny Brewczak, Aleksandry Orysiak  przygotowali przedstawienie  pt. „Czerwony Kapturek”.

Więcej…

Powiatowy Konkurs Recytatorski 2018

26 kwietnia 2018 r.  już po raz dziewiętnasty odbył się Powiatowy Konkurs Recytatorski. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy we współpracy z Klubem Wojskowym 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej im. Króla Polski Stefana Batorego  do udziału w konkursie tradycyjnie zaprosił dzieci z Powiatu Braniewskiego.

Czytaj więcej...

Uroczystości związane z obchodami: Dnia Flagi RP i Święta Konstytucji 3 Maja.

Fotorelacja z uroczystości związanych z obchodami: Dnia Flagi RP i Święta Konstytucji 3 Maja w Braniewie. Udział w nich pani dyrektor, nauczycieli i wychowanków z 15 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku "Promyk" działającej w naszym Ośrodku.

 

Czytaj więcej...

Apel z okazji Święta Konstytucji 3 Maja 2018

Dnia 27.04.2018r odbył się apel z okazji zbliżającego się Święta Konstytucji   3 Maja. Uczniowie przedstawili montaż słowno - muzyczny , który wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. 

Nad przygotowaniem apelu czuwały panie: Aleksandra Orysiak, Aleksandra Martyńska, Sylwia Gniadek, oraz Monika Kowiako  i Mariola Wiśniewska.

 

Na koniec Pan Wicedyrektor Ośrodka  i życzył wszystkim udanego majowego weekendu  i przypomniał o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach jak i   o umiejętnym korzystaniu z majowych atrakcji.  

Aleksandra Orysiak

Wojewódzki Konkurs Wegetariański w Bartoszycach " Krowarzywa Gotuj na 6"

W dniu 26.04.2018r odbył  się Wojewódzki  Konkurs Wegetariański  Gotuj na 6 pod  hasłem "KROWARZYWA" w SOSW

w Bartoszycach.

 

Czytaj więcej...

19 kwietnia - Akcja Żonkile. 75 Rocznica Powstania w Getcie Warszawskim

Władze Rzeczpospolitej uznały datę 19 kwietnia jako Dzień Pamięci poświęconej wszystkim ofiarom Holokaustu, jest to   również data wybuchu powstania w   getcie warszawskim.

 

Czytaj więcej...