Aktualności

Certyfikat udziału w programie

Nauczyciele naszej placówki po raz drugi otrzymali certyfikaty za udział w programie ‘Śniadanie daje moc” i otrzymali podziękowania za wkład w edukację żywieniową najmłodszych, której patronuje program „Śniadanie Daje Moc”.

 

Za nami już 7. Edycja programu, która mogła odbyć się tylko dzięki współpracy i zaangażowaniu nauczycieli, także z Naszej placówki.
W edycji 2017/2018 wzięło bowiem udział aż 8 318 szkół i przedszkoli, 11 489 nauczycieli oraz 275 758 uczniów z całej Polski.

Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu – konferencja

W dniu 12 lutego br. Paweł Woźniak uczeń gimnazjum naszego Ośrodka wraz z opiekunem panią Marzeną Bazydło uczestniczył w konferencji programowej, która odbyła się w ramach projektu „Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu”.

Więcej…

Turnus rehabilitacyjny w Jarosławcu

W dniach 17-31 sierpnia 2013 r. nasi uczniowie odpoczywali na turnusie rehabilitacyjnym w nadmorskim Resorcie „Panorama Morska” w Jarosławcu.
Podczas pobytu korzystali z zabiegów rehabilitacyjnych i rekreacji na terenie 10 hektarowego kompleksu Health Resort & Medical SPA oraz z wielu różnorodnych atrakcji proponowanych przez ośrodek wypoczynkowy. Można tam było zażyć relaksu, wytchnienia i regeneracji między innymi na terenie największego nad Bałtykiem Aquaparku.

Halina Frączek

Konkurs prozdrowotny grup opiekuńczo-wychowawczych

16 maja 2013r. w świetlicy grupy IV odbył się coroczny konkurs mający na celu propagowanie zdrowego i higienicznego trybu życia.
W tym roku skierowany był szczególnie do młodszych wychowanków grup opiekuńczo-wychowawczych z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym.
Dzieci miały możliwość zapoznać się z piramidą zdrowia, wykonać plakat propagujący zdrowy tryb życia oraz poznać smak i wygląd różnych egzotycznych owoców.

Wojewódzki Turniej Ekologiczny

15 maja 2013r odbył się w Miłakowie Wojewódzki Turniej Ekologiczny. Nasz Ośrodek reprezentowany był przez grupę wychowanków w składzie: Malina Wejnert, Asia Chodkiewicz, Ola Stawicka, Anita Niewiadomska, Heniu Piłat, Mietek Żuk oraz panią Małgorzatę Krakowską-Turkiewicz i Grażynę Kisiel.
Tematem przewodnim turnieju były „Tajemnice lasu”.
Wychowankowie podczas zabawy mieli okazję nauczyć się rozpoznawania gatunków drzew i roślin oraz dowiedzieć się czegoś o warstwowej budowie lasu. Mogli zapoznać się z jego mieszkańcami oraz poznać ich największe tajemnice.

Wiosenne Działania Warmii i Mazur 2013 "Milion drzew dla Warmii i Mazur na 20-lecie WFOŚiGW w Olsztynie"

Jednym z priorytetowych zadań Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Braniewie jest edukacja ekologiczna. Jest ona realizowana jako jedna ze ścieżek międzyprzedmiotowych. Rok szkolny 2012-2013 obfituje u nas niezmierną aktywnością ekologiczną.
W dniu 8 maja uczniowie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Braniewie wzięli aktywny udział w „Wiosennym Działaniu Warmii i Mazur” organizowanym w tym roku pod hasłem „Milion drzew dla Warmii i Mazur na 20-lecie WFOŚiGW w Olsztynie”. Akcja przybrała charakter wyjazdu edukacyjno-ekologicznego do miejscowości Rosiny, gdzie pod okiem leśniczego pana Antoniego Czyża z Nadleśnictwa Zaporowo 50 uczniów posadziło 700 drzewek rożnych gatunków (dąb szypułkowy, klon zwyczajny, lipa drobnolistna, wiąz pospolity).

Czytaj więcej...

Powiatowy Konkurs Recytatorski

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Braniewie jest organizatorem Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „W świecie wierszy dla dzieci”, który odbędzie się dnia 18.04.2013r o godzinie 9.30 w Braniewskim Centrum Kultury przy ulicy Katedralnej.
Celem naszego konkursu jest:

  • przybliżenie dzieciom twórczości polskich poetów;
  • popularyzacja literatury dziecięcej;
  • promocja indywidualnych zdolności i umiejętności jako źródła pozytywnych interakcji i emocji oraz budzenie wrażliwości artystycznej;
  • promowanie twórczości artystycznej dzieci na szerszym forum;
  • nawiązywanie współpracy pomiędzy placówkami, integracja dzieci.


REGULAMIN KONKURSU
KARTA ZGŁOSZENIOWA