Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły - spotkanie z policjantem

Dnia 20 września 2017r. uczniowie naszego Ośrodka uczestniczyli w spotkaniu z policjantem KPP w Braniewie. Tematem spotkania była „Bezpieczna droga do szkoły”.

 

Więcej…

Sprzątanie Świata 2017

 W dniu 15.09.2017 r. wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Braniewie jak co roku uczestniczyli w akcji ,,Sprzątanie Świata” pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”.

Więcej…

Sukcesy tenisistów z SOSW Braniewo w VIII Wojewódzkim Turnieju Tenisa Stołowego

W dniu 04.04.2017 roku po raz ósmy w Lidzbarku Warmińskim odbył się Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie. Powiat Tegoroczna edycja była wyjątkowa pod względem ilości drużyn i zawodników.

 

Czytaj więcej...

Religie Warmii i Mazur

W dniu 31 marca odbył się konkurs dla uczniów Ośrodka pt. „Religie Warmii i Mazur”. W konkursie wzięli udział uczniowie z gimnazjum.

 

Czytaj więcej...

Wyróżniono nas certyfikatem „Chronimy dzieci”

W roku szkolnym 2015/1016 w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Braniewie został wprowadzony ogólnopolski program certyfikowania placówek edukacyjnych „Chronimy Dzieci”, zainaugurowany 11 marca 2015r. w ramach Rządowego programu na lata 2014-2016 „Bezpieczna  i przyjazna szkoła”, realizowany przez Fundację „Dajemy Dzieciom Siłę” we współpracy  z Ministerstwem Edukacji Narodowej.

 

Głównym celem wprowadzonego programu jest zapobieganie i przeciwdziałanie przemocy wobec dzieci poprzez wprowadzenie i realizację standardów ochrony dzieci przed krzywdzeniem.

 

W dniu 09.03.2017r. został przyznany dla Ośrodka certyfikat „Chronimy Dzieci”, który jest dowodem na to, że nasza placówka spełnia wysoki poziom standardów ochrony dzieci oraz oferujemy wysoką jakość programów ochrony dzieci przed krzywdzeniem.

Kibicujemy i …

Trzymamy kciuki za czworo uczniów naszego Ośrodka, którzy wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Odysseus II w kategorii Skywalkers. 

Czytaj więcej...

Konkurs „Najsprawniejszy w zawodzie-Pracownik Pomocniczy Obsługi Hotelowej”

22 marca 2017 roku o godzinie 10,30 w Hotelu Mercure Mrągowo Resort & Spa w Mrągowie odbył się  IV Wojewódzki  Konkurs Hotelarski pod hasłem:

„Najsprawniejszy w zawodzie-Pracownik Pomocniczy Obsługi Hotelowej”.

 

Czytaj więcej...