Aktualności

28 Rajd Pieszy „Marsz po zdrowie -powitanie wiosny”

W dniu 21.03.2019r.  odbył się XXVIII Rajd Pieszy pod nazwą  „Marsz po Zdrowie” -Powitanie Wiosny.

 

Więcej…

Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej- ,,Przyszła wiosna”

W pierwszym dniu  astronomicznej wiosny  uczniowie klas I-III szkoły podstawowej zrealizowali kolejne zadanie zaplanowane w projekcie edukacyjnym ,,W bajecznym świecie książek".

Więcej…

VI Ośrodkowy Konkurs Karaoke „Zostań Gwiazdą Polskiej Muzyki”.

Konkurs Karaoke już na stałe wpisał się do Ośrodkowych imprez.
W dniu 27 marca 2014 roku, o godzinie 16:00 na świetlicy II gr. opiekuńczo – wychowawczej, odbył się już VI Ośrodkowy Konkurs Karaoke „Zostań Gwiazdą Polskiej Muzyki”.

Czytaj więcej...

Projekt ekologiczny "Jesteśmy przyjaciółmi przyrody"

Konkursem na ekologiczną Marzannę zorganizowanym w ramach XXIII Rajdu Pieszego ,,Marsz po zdrowie"- powitanie wiosny rozpoczęliśmy realizację projektu ekologicznego ,,Jesteśmy przyjaciółmi przyrody".
W ramach projektu podejmiemy działania , których celem będzie kształtowanie u uczniów postaw proekologicznych.
Będą to konkursy ekologiczne, konkurs recytatorski, konkurs plastyczny, piknik integracyjny, uczniowie wezmą udział w akcji organizowanej w ramach,, Wiosennych działań na Warmii i Mazurach", zajmiemy się pielęgnacją terenu wokół ośrodka oraz planujemy zorganizowanie uczniom wycieczki do muzeum przyrody w Olsztynie. Fotorelacje z imprez będziemy zamieszczać na naszej stronie.

 

Marzena Bazydło, Marzenna Boryczka

"Reklama dzieciom 2013"

JESTEŚMY BENEFICJENTAMI 21.EDYCJI AKCJI CHARYTATYWNEJ
„REKLAMA DZIECIOM 2013” dzięki czemu pozyskaliśmy fundusze na doposażenie sali doświadczania świata!!!

XXIII Rajd Pieszy "Marsz po zdrowie" – wyniki

W wiosennej scenerii żegnano tegoroczną zimę i witano wiosnę 2014 podczas XXIII Rajdu Pieszego „Marsz po Zdrowie” – powitanie wiosny. Z różnych miejsc miasta i w dwóch kolumnach turystycznych ponad 400 dzieci i młodzieży z Braniewa, Fromborka przemaszerowało przez Braniewo kierując się do wspólnego celu – ekologicznego spalenia Marzann. Na czele kolumny maszerowali jeźdźcy na udekorowanych wiosennie koniach z „Hipoterapii Kopytko” i Stajni „Izabelka”. Tam odbyło się zakończenie rajdu. Wręczono nagrody w konkursach na okrzyk, rymowankę o wiośnie o tematyce wiosennej i na najładniejszą kukłę Marzanny.

Czytaj więcej...

XXIII Rajd Pieszy „Marsz po zdrowie” – powitanie wiosny

Święto Wiosny czyli przepędzenie zimy i powitanie wiosny.

Najbardziej powszechnym i znanym zwyczajem symbolizującym przepędzenie zimy – jest topienie lub spalenie słomianej kukły, zwanej Marzanną. Zazwyczaj czyniono to przy szczególnym wszczynaniu hałasu – trzaskaniu z batów, terkocie i klekocie grzechotek, śpiewie i grze na wszelkiego rodzaju instrumentach.

Czytaj więcej...