Aktualności

Życzenia świąteczne

Wigilijna Święta Noc,

Od opłatka bije blask, ale gdzieś tam ulicami,

Krążą ci, co są dziś sami,

Pusty talerz dostawiamy, może zbłądzą pod nasz dach?

Wigilijna Święta Noc,

Niesie łaskę w każdy dom,

Serca swoje otwieramy

Dla tych, którzy są dziś z nami

I z czułością wspominamy tych,

Co już odeszli stąd.

 

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia

Będą czasem spokoju i szczęścia, radości przeżywanej w gronie najbliższych

Oraz wytchnienia od codziennych obowiązków.

Niech Nowy Rok 2019 przyniesie wszelką pomyślność i pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń

 

życzy

 

Dyrektor  Ośrodka   Dorota Wiśniewska

Przedświąteczny apel - „Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa

W dniu 21 grudnia  w naszej placówce odbył się apel przedświąteczny, na którym uczniowie Branżowej Szkoły przedstawili „Opowieść wigilijną” Charlesa Dickensa.Po występie obdarowali wszystkich pierniczkami ze świątecznymi życzeniami.

Więcej…

Dzień angielski w naszym ośrodku

W piątek 22 marca 2013r. w naszym Ośrodku został zorganizowany DZIEŃ ANGIELSKI związany z obchodami DNIA ŚWIĘTEGO PATRYKA oraz SZKOLNYM KONKURSEM WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH.
Mimo śniegu i tęgiego mrozu na dworze, w budynku przy
ul. Rzemieślniczej zrobiło się zielono :) Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, chętnie dołączyli do obchodów Dnia Angielskiego, ubierając zielone elementy stroju.
Tego samego dnia odbył się SZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH, którego celem było:
1. Rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania językiem angielskim.
2. Stworzenie płaszczyzny zdrowej rywalizacji.
3. Przybliżenie kultury i obyczajów krajów anglojęzycznych jako nieodłącznego elementu nauki języka obcego.

Czytaj więcej...

Marzanno, Marzanno zimowa panno…

W zimowej scenerii witano tegoroczną wiosnę 2013 podczas XXII Rajdu Pieszego „Marsz po Zdrowie” powitanie wiosny. Z różnych miejsc miasta i w dwóch kolumnach turystycznych ponad 300 dzieci i młodzieży z Braniewa, Fromborka i Pieniężna przemaszerowało przez Braniewo kierując się do wspólnego celu na Plażę Anna. Tam odbyło się zakończenie rajdu. Wręczono nagrody w konkursach na gazetkę szkolną lub klasową o tematyce wiosennej i na najładniejszą kukłę Marzanny.

Czytaj więcej...

Konferencja „Wspieranie rozwoju małego dziecka”

15 marca 2013 roku w Starostwie Powiatowym w Braniewie odbyła się konferencja na temat „Wspieranie rozwoju małego dziecka” zorganizowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Braniewie. Adresatami konferencji byli dyrektorzy szkół, nauczyciele, pedagodzy, rodzice, pracownicy instytucji wspomagających rodzinę.
Podczas debaty omówiono takie tematy jak : „Wpływ metod neurofizjologicznych we wczesnym wspomaganiu rozwoju dziecka”, „ Hipoterapia jako metoda stymulująca rozwój dziecka”, „Wpływ arteterapii na rozwój małego dziecka – muzykoterapia, teatroterapia, terapia plastyczna”, „Praca logopedyczna we wspomaganiu rozwoju małego dziecka”, „Rola usprawniania ruchowego w rozwoju dziecka niepełnosprawnego”.
Uczestnicy konferencji mogli zapoznać się z aktualną ofertą edukacyjną Ośrodka i dowiedzieć się więcej o pracy zatrudnionych w nim specjalistów.
Zwieńczeniem wykładu na temat teatroterapii była pantomima pt. „Rzepka” w wykonaniu wychowanków Ośrodka.

Patrol saperski u nas

W ramach wdrażania podstawy programowej kształcenia ogólnego z przedmiotu Edukacja dla Bezpieczeństwa w dniu 28.02.2013 r. odbyło się spotkanie uczniów Gimnazjum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej z Patrolem Saperskim. Dowódca Patrolu chor. Stanisław ŚMIGIELSKI przedstawił zadania patrolu, rejon odpowiedzialności oraz zaprezentował sprzęt jakim na co dzień posługują się saperzy. Członkowie Patrolu zapoznali uczniów z rodzajami przedmiotów wybuchowych i niebezpiecznych, ale przede wszystkim z zasadami postępowania w przypadku znalezienia takich przedmiotów. Zwrócili się z apelem do uczniów o szczególną ostrożności w przypadku znalezienia niewybuchu czy niewypału.

Święto Szkoły

Dnia 18.01.2013 r. w naszej placówce odbył się apel z okazji Święta Szkoły. Uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali montaże słowno-muzyczne. Obchody uświetnił również występ teatrzyku „Supełek”. Uczniowie pod kierunkiem pań Grażyny Kisiel i Beaty Hrycyny przygotowali przedstawienie pt. „Nie ma tego złego…”. W czasie apelu pani dyrektor Dorota Wiśniewska wręczyła listy pochwalne uczniom, którzy wyróżnili się w nauce i sporcie
w I semestrze. Po uroczystości odbył się bal karnawałowy dla wychowanków Ośrodka.

Czytaj więcej...