Aktualności

28 Rajd Pieszy „Marsz po zdrowie -powitanie wiosny”

W dniu 21.03.2019r.  odbył się XXVIII Rajd Pieszy pod nazwą  „Marsz po Zdrowie” -Powitanie Wiosny.

 

Więcej…

Spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej- ,,Przyszła wiosna”

W pierwszym dniu  astronomicznej wiosny  uczniowie klas I-III szkoły podstawowej zrealizowali kolejne zadanie zaplanowane w projekcie edukacyjnym ,,W bajecznym świecie książek".

Więcej…

Konkurs prozdrowotny grup opiekuńczo-wychowawczych

16 maja 2013r. w świetlicy grupy IV odbył się coroczny konkurs mający na celu propagowanie zdrowego i higienicznego trybu życia.
W tym roku skierowany był szczególnie do młodszych wychowanków grup opiekuńczo-wychowawczych z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym.
Dzieci miały możliwość zapoznać się z piramidą zdrowia, wykonać plakat propagujący zdrowy tryb życia oraz poznać smak i wygląd różnych egzotycznych owoców.

Wojewódzki Turniej Ekologiczny

15 maja 2013r odbył się w Miłakowie Wojewódzki Turniej Ekologiczny. Nasz Ośrodek reprezentowany był przez grupę wychowanków w składzie: Malina Wejnert, Asia Chodkiewicz, Ola Stawicka, Anita Niewiadomska, Heniu Piłat, Mietek Żuk oraz panią Małgorzatę Krakowską-Turkiewicz i Grażynę Kisiel.
Tematem przewodnim turnieju były „Tajemnice lasu”.
Wychowankowie podczas zabawy mieli okazję nauczyć się rozpoznawania gatunków drzew i roślin oraz dowiedzieć się czegoś o warstwowej budowie lasu. Mogli zapoznać się z jego mieszkańcami oraz poznać ich największe tajemnice.

Wiosenne Działania Warmii i Mazur 2013 "Milion drzew dla Warmii i Mazur na 20-lecie WFOŚiGW w Olsztynie"

Jednym z priorytetowych zadań Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Braniewie jest edukacja ekologiczna. Jest ona realizowana jako jedna ze ścieżek międzyprzedmiotowych. Rok szkolny 2012-2013 obfituje u nas niezmierną aktywnością ekologiczną.
W dniu 8 maja uczniowie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Braniewie wzięli aktywny udział w „Wiosennym Działaniu Warmii i Mazur” organizowanym w tym roku pod hasłem „Milion drzew dla Warmii i Mazur na 20-lecie WFOŚiGW w Olsztynie”. Akcja przybrała charakter wyjazdu edukacyjno-ekologicznego do miejscowości Rosiny, gdzie pod okiem leśniczego pana Antoniego Czyża z Nadleśnictwa Zaporowo 50 uczniów posadziło 700 drzewek rożnych gatunków (dąb szypułkowy, klon zwyczajny, lipa drobnolistna, wiąz pospolity).

Czytaj więcej...

Powiatowy Konkurs Recytatorski

Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Braniewie jest organizatorem Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „W świecie wierszy dla dzieci”, który odbędzie się dnia 18.04.2013r o godzinie 9.30 w Braniewskim Centrum Kultury przy ulicy Katedralnej.
Celem naszego konkursu jest:

  • przybliżenie dzieciom twórczości polskich poetów;
  • popularyzacja literatury dziecięcej;
  • promocja indywidualnych zdolności i umiejętności jako źródła pozytywnych interakcji i emocji oraz budzenie wrażliwości artystycznej;
  • promowanie twórczości artystycznej dzieci na szerszym forum;
  • nawiązywanie współpracy pomiędzy placówkami, integracja dzieci.


REGULAMIN KONKURSU
KARTA ZGŁOSZENIOWA

Dzień angielski w naszym ośrodku

W piątek 22 marca 2013r. w naszym Ośrodku został zorganizowany DZIEŃ ANGIELSKI związany z obchodami DNIA ŚWIĘTEGO PATRYKA oraz SZKOLNYM KONKURSEM WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH.
Mimo śniegu i tęgiego mrozu na dworze, w budynku przy
ul. Rzemieślniczej zrobiło się zielono :) Zarówno uczniowie, jak i nauczyciele, chętnie dołączyli do obchodów Dnia Angielskiego, ubierając zielone elementy stroju.
Tego samego dnia odbył się SZKOLNY KONKURS WIEDZY O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH, którego celem było:
1. Rozbudzanie i rozwijanie zainteresowania językiem angielskim.
2. Stworzenie płaszczyzny zdrowej rywalizacji.
3. Przybliżenie kultury i obyczajów krajów anglojęzycznych jako nieodłącznego elementu nauki języka obcego.

Czytaj więcej...