Konkurs ekologiczny pt.: „Jesteśmy przyjaciółmi środowiska”

Konkurs ekologiczny pt.: „Jesteśmy przyjaciółmi środowiska” w roku szkolnym 2013/2014 składał się z trzech etapów:
- etap pierwszy – to test pisemny: „Woda, powietrze, gleba”, gdzie za wszystkie prawidłowe odpowiedzi można było uzyskać 18 punktów.
– etap drugi – to część teoretyczna zawierająca pytania otwarte i zagadki chemiczne, za które można otrzymać maksymalnie 5 pkt.
– etap trzeci – to mapy ekologiczne degradacji środowiska naturalnego w Polsce. Za prawidłowe wykonanie ćwiczeń można było uzyskać maksymalnie 5 punktów.

Czytaj więcej...

Wojewódzki Konkurs Kulinarny „Wiosna w kuchni”

W kwietniu w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym w Braniewie odbył się Wojewódzki Konkurs Kulinarny pod tytułem „Wiosna w kuchni”.

Czytaj więcej...

Powiatowy Konkurs Recytatorski „Zielono mi……”

Dnia 10.04.2014r w Braniewskim Centrum Kultury, odbył się 14 Powiatowy Konkurs Recytatorski, organizowany przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Braniewie pod Patronatem Starostwa Powiatowego w Braniewie.

Czytaj więcej...

Turystycznie i kulturalnie w powiecie braniewskim

Każdego roku Powiat Braniewski wspiera finansowo realizację wielu projektów organizacji pozarządowych, w tym także inicjatywy PTTK Oddziału Ziemi Elbląskiej. W 2014 roku na mieszkańców Braniewa i okolic czekają imprezy turystyczne i wodne oraz "Międzynarodowe Warmińskie Spotkania Twórcze". Sprawdź, co będzie się działo!

Czytaj więcej...

Wielkanocne Życzenia

Życzenia radosnych Świąt Wielkanocnych
pełnych wiary, nadziei i miłości,
Wypełnionych nadzieją budzącej się wiosny.
Pogody w sercu i radości płynącej z faktu
Zmartwychwstania Pańskiego,
oraz smacznego święconego w gronie najbliższych
szczerze życzy
DOROTA WIŚNIEWSKA DYREKTOR SOSW W BRANIEWIE