Aktualności

Ośrodek z certyfikatem udziału w misji kosmicznej!

Miło nam poinformować, że nasza placówka otrzymała certyfikat za udział w misji kosmicznej „Lecę w Kosmos”. 17 kwietnia 2019 roku praca naszej uczennicy Agaty Bogdańskiej wraz z 1200 innymi pracami została wyniesiona w przestrzeń kosmiczną Ziemi na pokładzie polskiego satelity KRAKsat.

Więcej…

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO  ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 19.06.2019 R (ŚRODA) O GODZ. 9.30.

Inauguracja roku szkolnego 2013/2014

Rok szkolny inaugurowaliśmy w salce gimnastycznej od wspólnego odśpiewania Hymnu Państwowego. Pani Mariola Wiśniewska w imieniu Samorządu Uczniowskiego powitała zaproszonych gości, rodziców i uczniów oraz Dyrekcję i Radę Pedagogiczną Ośrodka.

Czytaj więcej...

Turnus rehabilitacyjny w Jarosławcu

W dniach 17-31 sierpnia 2013 r. nasi uczniowie odpoczywali na turnusie rehabilitacyjnym w nadmorskim Resorcie „Panorama Morska” w Jarosławcu.
Podczas pobytu korzystali z zabiegów rehabilitacyjnych i rekreacji na terenie 10 hektarowego kompleksu Health Resort & Medical SPA oraz z wielu różnorodnych atrakcji proponowanych przez ośrodek wypoczynkowy. Można tam było zażyć relaksu, wytchnienia i regeneracji między innymi na terenie największego nad Bałtykiem Aquaparku.

Halina Frączek

Konkurs prozdrowotny grup opiekuńczo-wychowawczych

16 maja 2013r. w świetlicy grupy IV odbył się coroczny konkurs mający na celu propagowanie zdrowego i higienicznego trybu życia.
W tym roku skierowany był szczególnie do młodszych wychowanków grup opiekuńczo-wychowawczych z niepełnosprawnością w stopniu umiarkowanym.
Dzieci miały możliwość zapoznać się z piramidą zdrowia, wykonać plakat propagujący zdrowy tryb życia oraz poznać smak i wygląd różnych egzotycznych owoców.

Wojewódzki Turniej Ekologiczny

15 maja 2013r odbył się w Miłakowie Wojewódzki Turniej Ekologiczny. Nasz Ośrodek reprezentowany był przez grupę wychowanków w składzie: Malina Wejnert, Asia Chodkiewicz, Ola Stawicka, Anita Niewiadomska, Heniu Piłat, Mietek Żuk oraz panią Małgorzatę Krakowską-Turkiewicz i Grażynę Kisiel.
Tematem przewodnim turnieju były „Tajemnice lasu”.
Wychowankowie podczas zabawy mieli okazję nauczyć się rozpoznawania gatunków drzew i roślin oraz dowiedzieć się czegoś o warstwowej budowie lasu. Mogli zapoznać się z jego mieszkańcami oraz poznać ich największe tajemnice.

Wiosenne Działania Warmii i Mazur 2013 "Milion drzew dla Warmii i Mazur na 20-lecie WFOŚiGW w Olsztynie"

Jednym z priorytetowych zadań Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Braniewie jest edukacja ekologiczna. Jest ona realizowana jako jedna ze ścieżek międzyprzedmiotowych. Rok szkolny 2012-2013 obfituje u nas niezmierną aktywnością ekologiczną.
W dniu 8 maja uczniowie z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Braniewie wzięli aktywny udział w „Wiosennym Działaniu Warmii i Mazur” organizowanym w tym roku pod hasłem „Milion drzew dla Warmii i Mazur na 20-lecie WFOŚiGW w Olsztynie”. Akcja przybrała charakter wyjazdu edukacyjno-ekologicznego do miejscowości Rosiny, gdzie pod okiem leśniczego pana Antoniego Czyża z Nadleśnictwa Zaporowo 50 uczniów posadziło 700 drzewek rożnych gatunków (dąb szypułkowy, klon zwyczajny, lipa drobnolistna, wiąz pospolity).

Czytaj więcej...