Podróże małe i duże w świetlicy szkolnej

Jesienna aura nie sprzyja wycieczkom i wyjazdom, dlatego kolejny tydzień w naszej świetlicy szkolnej minął nam pod hasłem ,, Podróży małych i dużych".

Były to podróże palcem po mapie, ale wzbogacone ciekawymi opowieściami. Cykl naszych zajęć rozpoczęliśmy od rozmów na temat miejsc , które dzieci chciałyby odwiedzić lub odwiedziły. Z wielką ciekawością dzieci oglądały atlasy przedstawiające interesujące miejsca w Polsce i na świecie, korzystały z map Polski, posługiwały się globusem.

Końcowym efektem naszych rozmów były prace plastyczne ilustrujące miejsca, o których marzą nasi wychowankowie: odkrywanie egzotycznych krajów, ale również i miejsc z najbliższej okolicy.

Po tym podróżniczym tygodniu wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, ze nie możemy się doczekać wakacji i kolejnych podróży.

Opiekunowie świetlicy:     Krystyna Wierzbicka-Bieniuk, Irena Korwat