Mikołajkowe prezenty dla zwierząt

6 grudnia 2018 r. uczniowie z  klas I- II SP ZT, III a Gim. ZT i III Gim. ZT w ramach projektu edukacyjnego „Zwierzęta czują!- pomoc czworonogom w przetrwaniu zimnych dni” wybrali się do ogrodu zoologicznego, aby przekazać zebraną karmę i akcesoria dla psów i kotów.

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w zbieraniu karmy.

Monika Kołodziejczak

Mistrzostwa Ośrodka w warcabach klasycznych - 2018

W listopadzie w Ośrodku odbywał się coroczny turniej o mistrzostwo w warcabach klasycznych.

„Dzień Piernika 2018” w naszej szkole

Zapachniało już u nas przedświątecznie  i  piernikowo. Jak co roku obchodzimy  „Dzień Piernika”  degustując  przy tym wypieczone własnoręcznie  i przyozdobione różnorodnie  pierniczki .

W dniu  23 listopada klasy IV-V  oraz II BS próbowały swych kulinarnych sił w tym zakresie.

Za  górami, za lasami… tak właśnie powinna zacząć się ta historia, ponieważ pierwszy przepis na piernik toruński powstał w XVIII wieku, natomiast pierwsze wzmianki odnotowano już w roku 1380. Według legendy, córka młynarza, Katarzynka, miała przygotować wyśmienite przysmaki dla przybywającego do Torunia króla. Za sprawą doradzających jej pszczół dołożyła do chleba i ciast miodu. Wspaniałe wypieki od tego czasu stały się symbolem miasta leżącego nad Wisłą i Drwęcą.

Podczas przygotowywania pierników  zapoznano uczniów z historią wypieku pierników oraz wyłoniono trzech zwycięzców w konkursie na najpiękniej przyozdobiony  piernik, oto zwycięscy:

I miejsce  Filip Nowicki

II miejsce  Wioleta Polit

III miejsce Nikola Kazaryn

Zwycięzcom gratulujemy!!!

Uczniowie poczęstowali  piernikami swoich kolegów ze  szkoły podstawowej  by  każdy mógł spróbować ich  pachnącego wyrobu .

Zaangażowanym uczniom dziękujemy za świetną zabawę.

Pani Sylwii Gniadek, Pani Kamili Wojtas oraz Pani Monice Kowiako za zorganizowanie w/w imprezy i przygotowanie nagród dla wygranych.

Monika Kowiako