W dniu 4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Zwierząt. Celem naszych działań było uświadomienie uczniom, że zwierzęta to żywe istoty, które przez niewłaściwe traktowanie i niszczenie ich naturalnego środowiska cierpią i giną. Podczas pogadanek, rozwiązywania "zwierzakowych" konkursów i zabaw uświadamialiśmy dzieciom jak zadbać o najbliższe środowisko, tak by dzikie zwierzęta w naszej okolicy były bezpieczne.

Zwracaliśmy uwagę na zwierzęta domowe, za które jesteśmy odpowiedzialni i mamy obowiązek zapewnić im godne i bezpieczne warunki do życia. Tego dnia nasi uczniowie mogli pochwalić się zdjęciami swoich pupili i opowiedzieć jakie przygody z nimi przeżyli. Większość uczniów przygotowała portrety wybranych zwierzaków, które ozdobiły ścianę na szkolnym korytarzu. A dzięki pomalowanym buziom na korytarzach naszej szkoły zaroiło się od rozbrykanych tygrysków, psiaków i innych futrzaków.
Światowy Dzień Zwierząt zorganizowały panie Marzena Sieniawska i Aleksandra Orysiak.

Aleksandra Orysiak