Aktualności

Życzenia świąteczne

Wigilijna Święta Noc,

Od opłatka bije blask, ale gdzieś tam ulicami,

Krążą ci, co są dziś sami,

Pusty talerz dostawiamy, może zbłądzą pod nasz dach?

Wigilijna Święta Noc,

Niesie łaskę w każdy dom,

Serca swoje otwieramy

Dla tych, którzy są dziś z nami

I z czułością wspominamy tych,

Co już odeszli stąd.

 

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia

Będą czasem spokoju i szczęścia, radości przeżywanej w gronie najbliższych

Oraz wytchnienia od codziennych obowiązków.

Niech Nowy Rok 2019 przyniesie wszelką pomyślność i pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń

 

życzy

 

Dyrektor  Ośrodka   Dorota Wiśniewska

Przedświąteczny apel - „Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa

W dniu 21 grudnia  w naszej placówce odbył się apel przedświąteczny, na którym uczniowie Branżowej Szkoły przedstawili „Opowieść wigilijną” Charlesa Dickensa.Po występie obdarowali wszystkich pierniczkami ze świątecznymi życzeniami.

Więcej…

Szkolny Dzień Wolontariusza 2018

05.12.2018r. w naszym Ośrodku odbył się   II Szkolny Dzień Wolontariusza. Data wydarzenia nie była przypadkowa. To właśnie tego dnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. 

 

 

 

 

W naszym ośrodku działa 24 wolontariuszy. Już drugi rok wolontariusze podejmują różnorodne działania ukierunkowane na bezinteresowne pomaganie innym. 

Celem obchodów było  docenienie pracy wolontariuszy angażujących się w różnego rodzaju akcje pomocowe, podziękowanie za ich czas, trud i poświęcenie na rzecz  innych osób. Wolontariusze zebrali się w świetlicy, gdzie omówiono, jakie działania zostały podjęte w zeszłym i  bieżącym roku szkolnym. Została przedstawiona prezentacja multimedialna ukazująca działalność wolontariatu w naszej szkole. Wolontariusze naszego ośrodka w bieżącym roku szkolnym włączyli się w akcję zbiórki przyborów szkolnych dla dzieci na Kresach , akcję Znicz- pamiętajmy o tych co odeszli,100 dobrych uczynków na 100 lecie niepodległości , „ I ty możesz zostać świętym Mikołajem”. Przeprowadzili w szkole akcję Góra Grosza.                                                                                                                     

Podczas spotkania pani dyrektor Ośrodka Dorota Wiśniewska podziękowała wszystkim wolontariuszom za otwartość i chęć działania. Zwróciła również uwagę, że w wolontariacie jest ważne nie tylko to, co mamy w głowie, ale również to, co mamy w swoich sercach.  Na zakończenie spotkania wszyscy wolontariusze otrzymali dyplomy i podziękowania za zaangażowanie w pracę na rzecz Szkolnego Koła Wolontariatu oraz drobne upominki. Dodatkowo z okazji szkolnych obchodów Międzynarodowego Dnia Wolontariusza podczas godzin wychowawczych wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu przedstawili prezentację dotyczącą działalności wolontariatu w naszej szkole.                                          

 

Dla każdego wolontariusza ważne jest, aby czuł się potrzebny, zauważony i doceniony, dlatego Międzynarodowy Dzień Wolontariusza jest ważnym wydarzeniem, a zorganizowane spotkanie dały możliwość integracji wszystkich wolontariuszy, wspólnej zabawy, docenienia i podziękowania wszystkim zaangażowanym w pomoc drugiemu człowiekowi. Mamy nadzieję, że ciepła atmosfera towarzysząca tej uroczystości przełoży się na kolejne akcje i chęć wspólnego działania.                                                                                                 

Drodzy Wolontariusze!                                                                                                            

Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza życzymy Wam spełnienia marzeń, radości w sercu, dużo entuzjazmu, wytrwałości i niesłabnącej wiary w to, że to, co robicie, ma sens.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Barbara Wolak