Życzenia świąteczne

Wigilijna Święta Noc,

Od opłatka bije blask, ale gdzieś tam ulicami,

Krążą ci, co są dziś sami,

Pusty talerz dostawiamy, może zbłądzą pod nasz dach?

Wigilijna Święta Noc,

Niesie łaskę w każdy dom,

Serca swoje otwieramy

Dla tych, którzy są dziś z nami

I z czułością wspominamy tych,

Co już odeszli stąd.

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia

Będą czasem spokoju i szczęścia, radości przeżywanej w gronie najbliższych

Oraz wytchnienia od codziennych obowiązków.

Niech Nowy Rok 2019 przyniesie wszelką pomyślność i pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń

życzy

Dyrektor  Ośrodka   Dorota Wiśniewska

Przedświąteczny apel - „Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa

W dniu 21 grudnia  w naszej placówce odbył się apel przedświąteczny, na którym uczniowie Branżowej Szkoły przedstawili „Opowieść wigilijną” Charlesa Dickensa.Po występie obdarowali wszystkich pierniczkami ze świątecznymi życzeniami.

Akcja „I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem 2018”

Wolontariusze Szkolnego  Koła Wolontariatu „ DAR SERCA” zorganizowali szkolną akcję „ I TY MOŻESZ ZOSTAĆ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM”.

Celem akcji było przygotowanie dla dzieci klas  I - III  paczek z  okazji Świętego Mikołaja.

Zbiórka darów serca ( słodyczy, zabawek , przyborów szkolnych i innych rzeczy, które sprawiły radość dzieciom) trwała od 23 listopada do  3 grudnia 2018r. W akcję włączyło się wielu wolontariuszy i nauczycieli.

Celem akcji było również zaszczepienie w dzieciach chęci pomagania potrzebującym, dzielenia się i dawania, dostrzegania problemów, kłopotów i trudnej sytuacji innych ludzi, tolerancji, życzliwości dla drugiego człowieka. Organizatorami akcji byli opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu : p.Barbara Wolak , p.Katarzyna Brewczak, p. Krystyna Wierzbicka-Bieniuk i p. Agnieszka Markowska.

Dzięki zaangażowaniu i hojności uczniów i  nauczycieli zebrano bardzo wiele  słodyczy, zabawek , przyborów szkolnych, które z pewnością sprawiły dzieciom wiele radości. Wolontariusze upiekli tradycyjne pierniczki, którymi obdarowano wszystkich uczniów i pracowników ośrodka.

Dnia 6 grudnia 2018r.  do ośrodka przybył długo wyczekiwany Mikołaj. Dzieci były bardzo szczęśliwe, rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Na twarzach widać było wielkie wzruszenie i zadowolenie.  Oprócz pełnego prezentów worka św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Rozmawiał z dziećmi, zachęcał ich, aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w szkole. Na zakończenie Święty Mikołaj wszystkim dzieciom osobiście wręczał paczki, a w nich – dla każdego coś dobrego ! Za prezenty dzieciaki odwdzięczyły się pięknie zaśpiewanymi piosenkami Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła naszym wychowankom wiele radości. Spotkanie z Mikołajem i jego pomocnikami było bardzo udane. Następnie Mikołaj udał się do pozostałych uczniów i obdarował  wszystkie dzieci słodkimi upominkami.

Akcja ta była dla uczniów szkoły prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka.

Wszystkim którzy przyczynili się do zorganizowania paczek składamy serdeczne podziękowania a w szczególności serdeczne podziękowania dla sponsorów za wszelką pomoc  rzeczową (maskotki pluszowe) oraz za ufundowanie słodkich upominków dla wszystkich uczestników.

Agnieszka  Markowska