Życzenia świąteczne

Wigilijna Święta Noc,

Od opłatka bije blask, ale gdzieś tam ulicami,

Krążą ci, co są dziś sami,

Pusty talerz dostawiamy, może zbłądzą pod nasz dach?

Wigilijna Święta Noc,

Niesie łaskę w każdy dom,

Serca swoje otwieramy

Dla tych, którzy są dziś z nami

I z czułością wspominamy tych,

Co już odeszli stąd.

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia

Będą czasem spokoju i szczęścia, radości przeżywanej w gronie najbliższych

Oraz wytchnienia od codziennych obowiązków.

Niech Nowy Rok 2019 przyniesie wszelką pomyślność i pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń

życzy

Dyrektor  Ośrodka   Dorota Wiśniewska

Przedświąteczny apel - „Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa

W dniu 21 grudnia  w naszej placówce odbył się apel przedświąteczny, na którym uczniowie Branżowej Szkoły przedstawili „Opowieść wigilijną” Charlesa Dickensa.Po występie obdarowali wszystkich pierniczkami ze świątecznymi życzeniami.

Warsztaty - „Co w słowach piszczy”

Dnia 10 grudnia uczniowie klas I-II-III szkoły podstawowej uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez panią Beatę Rybak psychologa i autorkę wierszy dla dzieci. Zajęcia odbyły się  w czytelni dla dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Braniewie.

Uczniowie mięli niecodzienną okazję poszukiwać i odkrywać ,,co w słowach piszczy''. Uważnie słuchali wierszy przedstawiając ich treść za pomocą obrazów, odnajdując brakujące słowa. Pracując  w grupach, w zabawie kalambury odgadywali, nazywali czynności, emocje, przedmioty, miejsca  i kolory zawarte w słuchanych tekstach. Następnie  na krążkach pamięci wykonali ilustracje do przedstawianych  wierszy. Warsztaty były kolejnym zadaniem realizowanym w ramach projektu edukacyjnego ,, W bajecznym świecie książek".

Marzenna Boryczka