Życzenia świąteczne

Wigilijna Święta Noc,

Od opłatka bije blask, ale gdzieś tam ulicami,

Krążą ci, co są dziś sami,

Pusty talerz dostawiamy, może zbłądzą pod nasz dach?

Wigilijna Święta Noc,

Niesie łaskę w każdy dom,

Serca swoje otwieramy

Dla tych, którzy są dziś z nami

I z czułością wspominamy tych,

Co już odeszli stąd.

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia

Będą czasem spokoju i szczęścia, radości przeżywanej w gronie najbliższych

Oraz wytchnienia od codziennych obowiązków.

Niech Nowy Rok 2019 przyniesie wszelką pomyślność i pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń

życzy

Dyrektor  Ośrodka   Dorota Wiśniewska

Przedświąteczny apel - „Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa

W dniu 21 grudnia  w naszej placówce odbył się apel przedświąteczny, na którym uczniowie Branżowej Szkoły przedstawili „Opowieść wigilijną” Charlesa Dickensa.Po występie obdarowali wszystkich pierniczkami ze świątecznymi życzeniami.

Szkolne Koło Wolontariatu „ Dar Serca” w Warmińskich Spotkaniach Czterech Kultur

W okresie przedświątecznym wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Dar Serca”  chętnie włączali się w rożne przedsięwzięcia mające na celu pomoc innym.

Przez dwa tygodnie przygotowywali się do udziału w Warmińskich Spotkaniach Czterech Kultur - Braniewo 2018. W niedzielę !6 grudnia  2018r. wolontariusze  wzięli udział w świątecznym kiermaszu rękodzieła.

Do kupienia były różnorodnie ręcznie wykonane pierniczki, ozdoby bożonarodzeniowe, , oraz kartki świąteczne . Wykonanie prac zajęło wolontariuszom wiele czasu, ale efekt był imponujący. Wszystkie sprzedawane rzeczy cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony kupujących. Zainteresowani mogli nabyć wiele własnoręcznie wykonanych ozdób, a także spróbować świątecznych wypieków.

Oprawa kiermaszu oraz grające w tle kolędy sprawiły, że uczestnikom udzielała się iście świąteczna atmosfera. Stoiska cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a charytatywny charakter kiermaszu tylko zachęcał do zakupów i wsparcia działań wolontariuszy.

Kolejne małe dzieło Szkolnego Wolontariatu zostało wypełnione.

Wszystkie pieniądze jakie tego dnia zostały zebrane ze sprzedaży artykułów świątecznych, zostaną przekazane na zakup paczek dla uczniów  naszego Ośrodka znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji życiowej.

Udział w kiermaszu -to  był szlachetny cel.  Wszystkim, którzy otworzyli swoje serca dla innych i zaangażowali się w pomoc, dziękujemy!

A. Markowska