Ośrodek z certyfikatem udziału w misji kosmicznej!

Miło nam poinformować, że nasza placówka otrzymała certyfikat za udział w misji kosmicznej „Lecę w Kosmos”. 17 kwietnia 2019 roku praca naszej uczennicy Agaty Bogdańskiej wraz z 1200 innymi pracami została wyniesiona w przestrzeń kosmiczną Ziemi na pokładzie polskiego satelity KRAKsat.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO  ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 19.06.2019 R (ŚRODA) O GODZ. 9.30.

Szkolne Koło Wolontariatu „ Dar Serca” w Warmińskich Spotkaniach Czterech Kultur

W okresie przedświątecznym wolontariusze ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Dar Serca”  chętnie włączali się w rożne przedsięwzięcia mające na celu pomoc innym.

Przez dwa tygodnie przygotowywali się do udziału w Warmińskich Spotkaniach Czterech Kultur - Braniewo 2018. W niedzielę !6 grudnia  2018r. wolontariusze  wzięli udział w świątecznym kiermaszu rękodzieła.

Do kupienia były różnorodnie ręcznie wykonane pierniczki, ozdoby bożonarodzeniowe, , oraz kartki świąteczne . Wykonanie prac zajęło wolontariuszom wiele czasu, ale efekt był imponujący. Wszystkie sprzedawane rzeczy cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony kupujących. Zainteresowani mogli nabyć wiele własnoręcznie wykonanych ozdób, a także spróbować świątecznych wypieków.

Oprawa kiermaszu oraz grające w tle kolędy sprawiły, że uczestnikom udzielała się iście świąteczna atmosfera. Stoiska cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, a charytatywny charakter kiermaszu tylko zachęcał do zakupów i wsparcia działań wolontariuszy.

Kolejne małe dzieło Szkolnego Wolontariatu zostało wypełnione.

Wszystkie pieniądze jakie tego dnia zostały zebrane ze sprzedaży artykułów świątecznych, zostaną przekazane na zakup paczek dla uczniów  naszego Ośrodka znajdujących się w bardzo trudnej sytuacji życiowej.

Udział w kiermaszu -to  był szlachetny cel.  Wszystkim, którzy otworzyli swoje serca dla innych i zaangażowali się w pomoc, dziękujemy!

A. Markowska