19 października uczniowie klas 6-7 SP praz 6-8 SP A rozpoczęli zajęcia w ramach projektu pt.: „Wpływ języka angielskiego na język ojczysty i inne dziedziny nauki i życia”, które odbywać się będą cyklicznie co dwa tygodnie do kwietnia 2023r.

Zajęcia realizowane w oparciu o ten projekt będą rozwijać umiejętności twórcze uczniów, ich uzdolnienia, zainteresowania oraz świadomość językową. Ponadto będą kształcić kompetencje społeczne w pracy z grupą. Umożliwią także poszerzenie wiedzy ogólnej z różnych dziedzin życia, pozwolą zrozumieć rolę zapożyczeń i ich świadomego używania.

Projekt został opracowany w oparciu o podstawowe założenie, że nauka języka obcego to nie tylko nabywanie kompetencji językowych, ale również interakcja społeczna nierozerwalnie związana z ludźmi, ich kulturą, historią, zwyczajami i życiem codziennym, tak więc zajęcia będą miały charakter interdyscyplinarny.

Pierwsze zajęcia pod tytułem : „ Wędrówka po krajach anglojęzycznych – Kanada” dała uczniom możliwość poszerzenia wiedzy z zakresu geografii, kulinariów, obyczajów, kultury, języka. Zadaniem naszych wychowanków było wyszukanie odpowiednich informacji na temat tego kraju, ich selekcja, oprawa plastyczna. Zdobyta wiedza bez wątpienia pozwoli na lepsze rozumienie otaczającego świata, może stanie się zachętą do poszerzania swoich zainteresowań, a w przyszłości podróży…

Poniżej zdjęcia z zajęć.
Opiekunowie projektu: J. Goulart, K. Wojtas, A. Martyńska

Justyna Goulart