Życzenia świąteczne

Wigilijna Święta Noc,

Od opłatka bije blask, ale gdzieś tam ulicami,

Krążą ci, co są dziś sami,

Pusty talerz dostawiamy, może zbłądzą pod nasz dach?

Wigilijna Święta Noc,

Niesie łaskę w każdy dom,

Serca swoje otwieramy

Dla tych, którzy są dziś z nami

I z czułością wspominamy tych,

Co już odeszli stąd.

Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia

Będą czasem spokoju i szczęścia, radości przeżywanej w gronie najbliższych

Oraz wytchnienia od codziennych obowiązków.

Niech Nowy Rok 2019 przyniesie wszelką pomyślność i pozwoli na spełnienie najskrytszych marzeń

życzy

Dyrektor  Ośrodka   Dorota Wiśniewska

Przedświąteczny apel - „Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa

W dniu 21 grudnia  w naszej placówce odbył się apel przedświąteczny, na którym uczniowie Branżowej Szkoły przedstawili „Opowieść wigilijną” Charlesa Dickensa.Po występie obdarowali wszystkich pierniczkami ze świątecznymi życzeniami.

Ogólnopolski Konkurs Hotelarski Online „Dobry uczeń – świetny pracownik”

W  listopadzie bieżącego roku uczniowie II klasy Branżowej Szkoły pod kierunkiem Pani Moniki Kowiako przystąpili do Ogólnopolskiego  Konkursu  Hotelarskiego  Online  „Dobry uczeń – świetny pracownik”.

Konkurs zorganizowany był  przez Kujawsko – Pomorski Specjalny Ośrodek  Szkolno – Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Toruniu.

Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu czynności wybranej spośród trzech kategorii i nakręceniu amatorskiego filmu dokumentującego etapy pracy.

Konkurs obejmował następujące kategorie:

• Kategoria 1 – Usługa pralnicza
  • Kategoria 2 – Pielęgnacja i przesadzanie roślin doniczkowych
  • Kategoria 3 – Czynności porządkowe w węźle higieniczno – sanitarnym.

Jak donoszą organizatorzy konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Wzięły w nim udział szkoły z różnych zakątków Polski. . „Ze względu na dużą konkurencję, jury miało trudność w wyborze laureatów poszczególnych kategorii. Po burzliwych naradach komisja konkursowa wytypowała następujących zwycięzców”:

W kategorii „Usługa pralnicza”:

I miejsce – Natalia Jakóbczyk Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Oświęcimiu

II miejsce – Piotr Kajetaniak Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Braniewie

III miejsce – Weronika Łukaszewska Zespół Szkół Nr 3 we Włocławku

W kategorii „Pielęgnacja i przesadzanie roślin doniczkowych”:

I miejsce – Aleksandra Górka Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Krakowie

II miejsce – Nina Nowińska Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Oświęcimiu

III miejsce – Paweł Gałązka Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Gdyni

W kategorii „Czynności porządkowe w węźle higieniczno – sanitarnym”:

I miejsce – Dawid Kaczmarek Branżowa Szkoła I Stopnia Nr 6 w Bydgoszczy

II miejsce – Anna Sieńko Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Krakowie

III miejsce – Natalia Dolat Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Policach

Dziękujemy też za piękne filmy z udziałem Naszych uczniów Kamili Smolki i Grzegorza Kondratowicza, którzy godnie reprezentowali Nasz Ośrodek.

Podziękowania kierujemy też do Pani Dyrektor Ośrodka za wsparcie naszej pracy, do  Pana Waldemara Salińskiego za pomoc  techniczną oraz  Pani  Katarzynie Maciejewskiej za wsparcie w realizacji naszych zamierzeń a Właścicielowi Hotelu Warmia za udostępnienie pomieszczeń hotelowych.

Szczególne podziękowania kierujemy do  organizatorów za zorganizowanie tak wspaniałej inicjatywy.

Monika Kowiako