Projekt: „Wpływ języka angielskiego na język ojczysty i inne dziedziny nauki i życia”.
"Wędrówki po krajach anglojęzycznych".

Na początku listopada odbyły się kolejne zajęcia projektowe z cyklu: " Wędrówki po krajach anglojęzycznych".
Tym razem wraz z uczniami klas 7-8 SP "odwiedziliśmy" USA. Uczestnicy zajęć zdobyli dużą wiedzę na temat tego kraju. W ramach warsztatów wykonali tablicę z informacjami dotyczącymi m.in. położenia, populacji, języka, Polonii zamieszkującej w StanachZjednoczonych.
Zajęcia korelowały z takimi przedmiotami jak język angielski, język polski, historia, geografia i matematyka.
Na wyróżnienie podczas zajęć zasługuje uczeń klasy ósmej Dawid Więcierzewski, który zaimponował nie tylko uczniom, ale i opiekunkom projektu swoją wiedzą na temat tego państwa. Dowiedzieliśmy się, że marzeniem Dawida jest wyjazd do USA, a dokładnie do Los Angeles i stąd jego zainteresowania i ogromna wiedza, której gratulujemy i życzymy spełnienia marzenia…

Opiekunki projektu: J. Goulart, A. Martyńska, K. Wojtas

usa 1usa 2usa 3usa 4usa 5usa 6usa 7usa 8usa 9usa 10