DZIEŃ DINOZAURA-spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej

26 lutego przypada dzień dinozaura. W tym dniu uczniowie klas I-III szkoły podstawowej odwiedzili  czytelnię dla dzieci w  Miejskiej Bibliotece Publicznej.

Uczniowie z zainteresowaniem słuchali zagadek , wierszy, prezentacji , które przybliżyły im dawną epokę , w której na ziemi żyły dinozaury. Przeglądali książki ilustrujące życie tych gadów.

Dzieci poznały tereny zamieszkałe przez te zwierzęta,  ich zwyczaje i zachowania, poddały  się nie lada trudnemu wyzwaniu, a mianowicie próbie "rozszyfrowania" imion dinozaurów. Uczniowie grupowali ilustracje według sposobu odżywiania się gadów, bawili się śladami dinozaurów.

Pochłonięci podążaniem śladami "strasznych jaszczurów" odkryli-w trakcie zabawy ruchowej , że DINO.. jest wśród nas. Na koniec każde z dzieci wykonało pracę plastyczną-kolorowanie i zdobienie dinozaura wg. własnego pomysłu.

Spotkanie zrealizowano w ramach projektu edukacyjnego ,,W bajecznym świecie książek”.

Marzenna Boryczka