W ramach projektu ekologicznego" W trosce o naszą planetę" zorganizowano spotkanie ze Strażą Leśną Nadleśnictwa Zaporowo. Zaprzyjaźnieni funkcjonariusze Straży Leśnej gościli u nas już po raz kolejny.

Tym razem przygotowali film, który w przystępny i humorystyczny sposób opowiedział naszym uczniom na czym polega praca Straży Leśnej , a także uświadomił nam jak we właściwy sposób korzystać z dobrodziejstw lasu, tak aby nie szkodzić roślinom ani zwierzętom. Uczniowie mogli zobaczyć elementy wyposażenia straży leśnej, a nawet ich wypróbować. Strażnicy opowiedzieli nam wiele ciekawych historii ze swojej pracy , a także uprzedzili o konsekwencjach dla osób, które zaśmiecają las, robią krzywdę zwierzętom- polując bez pozwolenia i zakładając wnyki, a także niszczą uprawy przez nielegalną wycinkę drzew i jazdę np, kładami po lesie. Uczniowie z zaciekawieniem uczestniczyli w spotkaniu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Ponadto dzieci mogły pochwalić sie swoja wiedzą rozpoznając gatunki drzew na podstawie liści i kory poszczególnych roślin.

Aleksandra Orysiak