30 listopada 2022 r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie przedstawiciele 73 szkół i placówek z rąk Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Nowackiego otrzymało Certyfikat „Szkoła Wierna Dziedzictwu”. Kapituła Konkursu, w skład której weszli przedstawiciele: Kuratorium Oświaty, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Delegatury Instytutu Pamięci Narodowej, Ośrodka Badań Naukowych i Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, po dokonaniu oceny formalnej i merytorycznej złożonej dokumentacji rekomendowała do otrzymania Certyfikatu, między innymi i nasz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Braniewie. Kapituła oceniła przedsięwzięcia pod kątem doskonalenia procesu dydaktycznego i wychowawczego w obszarze edukacji patriotycznej i regionalnej.

Certyfikat został wręczony pani dyrektor Dorocie Wiśniewskiej przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty Krzysztofa Nowackiego. Wyróżnienie zostało nam przyznane już po raz drugi. Wyróżnienie przyznawane jest na okres 3 lat. Po upływie tego czasu szkoła ma prawo ponownie ubiegać się o Certyfikat.

Projekt realizowali uczniowie pod opieką nauczycieli, włączając całą społeczność szkolną oraz instytucje i organizacje współdziałające. Za ogromny trud włożony w realizację ww. działań i przedsięwzięć wszystkim zaangażowanym koordynator projektu pani Marzena Bazydło wraz z panią Dorotą Żachowską składają wielkie podziękowania.

Przyznany Certyfikat nagradza i podkreśla przywiązanie do wartości patriotycznych i tradycji narodowych, ale również zobowiązuje do wytężonego wysiłku na rzecz ich krzewienia i pielęgnowania. Mamy nadzieję, że tego zapału nam nigdy nie zabraknie.

M. Bazydło

certyfikat 1certyfikat 2certyfikat 3certyfikat 4certyfikat 5certyfikat 6