Warsztaty: Historia pisma i książki

Dnia 11 marca uczniowie klas I- III szkoły podstawowej uczestniczyli w warsztatach , które odbyły się w bibliotece Ośrodka.

Uczniowie obejrzeli prezentację ,  poznali  wiadomości związane z historią pisma i książki. Dzieci zobaczyły jak wyglądało pismo oraz książki w poszczególnych epokach. Uczniowie próbowali czytania  zwoju papirusu oraz wysłuchali fragmentu lektury z audiobooka.

W części praktycznej każde dziecko otrzymało czarno -białą kartę pracy z inicjałem swojego imienia,  zadaniem uczniów było ozdobienie inicjału. Dzieci wykazały się pomysłowością,  pięknie zdobiąc litery. Zajęcia przygotowała i prowadziła p. Aleksandra Martyńska.

Warsztaty przeprowadzono w ramach realizacji projektu edukacyjnego ,,W bajecznym świecie książek”.

zobacz  zdjęcia                                                                                                                                   Marzenna Boryczka