Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami nasz Ośrodek zorganizował spotkanie, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły oraz dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 2 w Braniewie i ze szkoły Podstawowej nr 3 w Braniewie.

Głównym celem imprezy była integracja dzieci z rożnych placówek oświatowych oraz pokazanie, że każdy człowiek zasługuje na szacunek i równe traktowanie.
Uroczystość rozpoczęła inscenizacja wiersza Juliana Tuwima „Lokomotywa”. Następnie uczestnicy zostali podzieleni na zespoły. Na każda grupę czekało sześć konkurencji, podczas których uczniowie wykonywali prace plastyczne, pokonywali tor przeszkód, rozwiązywali zagadki, uczyli się układu tanecznego oraz poznawali pięć zmysłów na Sali Doświadczania Świata. Po wykonaniu wszystkich zadań pani dyrektor Dorota Wiśniewska wręczyła dzieciom upominki.
Dziękujemy pani Małgorzacie Wójtowicz-Pawłowskiej, pani Ewie Iwanowicz oraz ich podopiecznym za aktywne włączenie się w obchody Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami.

Alicja Solińska