Dnia 12 grudnia 2022 r. w Braniewskim Centrum Kultury odbył się Konkurs Historyczny poświęcony historii naszego miasta. Organizatorem wydarzenia było Towarzystwo Miłośników Braniewa. W konkursie wzięli również udział wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczy w Braniewie pod kierunkiem nauczyciela historii Marzeny Bazydło.

Szkolę Podstawową reprezentował Dawid Więcierzewski z klasy VIII, a szkolę ponadpodstawową reprezentowali Jakub Gilarowski i Daniel Szustak z klasy III Szkoły Branżowej. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała komisja złożona z przedstawicieli Towarzystwa Miłośników Braniewa w osobach Czesława Kozłowskiego i Józefa Sorbiana. Ponadto członkami komitetu organizacyjnego byli: Maria Bilkiewicz, Helena Kozłowska oraz Zbigniew Kędziora.

Miło jest nam zakomunikować, że III miejsce w kategorii szkół średnich zdobył wychowanek naszego Ośrodka Daniel Szustak, któremu bardzo serdecznie gratulujemy.

Fundatorami nagród było Starostwo Powiatowe (szkoły średnie) oraz Urząd Miasta (szkoły podstawowe). Nagrody wręczyli Wicestarosta Braniewski Krzysztof Kowalski, a w imieniu Burmistrza Braniewa, Dyrektor BCK Anna Kowalczyk.

Marzena Bazydło

image001image001 smallimage002image003image004image005image006image007