Uczniowie klasy trzeciej zrealizowali I moduł Ogólnopolskiego Projektu Czytelniczego „Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki”. Udało nam się przeczytać książkę Agnieszki Frączek „Rany Julek! O tym, jak Julian Tuwim został poetą”. Jak zawsze pracę z lekturą rozpoczęliśmy od wypełnienia podstawowych wiadomości dotyczących jej treści w Lekturnikach. Zapoznaliśmy się z życiorysem autora i uznaliśmy, że był bardzo ciekawą postacią i tak jak my jako dziecko miał swoje lepsze i gorsze dni, lubił eksperymentować, był ciekawy świata i miewał problemy z nauką, zwłaszcza z arytmetyką.

Wszystkie „bziki” Julka przedstawiliśmy na plakacie. Zgromadziliśmy przedmioty, które kojarzyły nam się z przygodami głównego bohatera i wykorzystaliśmy je do wykonania jednego z zadań – „Lektury w pudełku”, która z pewnością posłuży innym uczniom. Najwięcej frajdy sprawiło wszystkim oczywiście eksperymentowanie.
Z niecierpliwością czekamy na kolejne zadania w module II i zapraszamy do naszej szkolnej galerii, abyście mogli zobaczyć nasze poczynania.

Dorota Żachowska