FOTORELACJA Z ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Fotorelacja z zakończenia roku szkolnego 2018/2019 w Ośrodku.

Wojewódzki Konkurs „Kreatywna i innowacyjna szkoła” dla szkół prowadzących kształcenie zawodowe

Nasza placówka przystąpiła w maju do Wojewódzkiego Konkursu Warmińsko Mazurskiego Kuratora Oświaty  pn. „Kreatywna i innowacyjna szkoła” nagrywając film o działaniach uczniów w Branżowej Szkole.

,,Zdrowie na talerzu”

W dniach od 01 do 05  kwietnia  w naszej świetlicy szkolnej  odbyło się wiele zajęć, które miały na celu uświadomienie dzieciom na czym polega zdrowe odżywianie i jaki  ma wpływ na rozwój.

W ramach tych zajęć dzieci zapoznały się z piramidą zdrowia, wspólnie klasyfikowały produkty na zdrowe i te szkodliwe dla zdrowia oraz układały jadłospis na cały dzień. Odbyły się także zajęcia kulinarne, podczas których dzieci samodzielnie przygotowały smaczne, zdrowe  i kolorowe kanapki.

Podsumowaniem tych zajęć była wspólna debata na temat „Zdrowie na talerzu”. Podczas debaty dzieci dyskutowały na temat roli warzyw i owoców w prawidłowym odżywianiu się oraz o przyczynach i skutkach niewłaściwego odżywiania się.

Krystyna  Wierzbicka -Bieniuk