FOTORELACJA Z ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Fotorelacja z zakończenia roku szkolnego 2018/2019 w Ośrodku.

Wojewódzki Konkurs „Kreatywna i innowacyjna szkoła” dla szkół prowadzących kształcenie zawodowe

Nasza placówka przystąpiła w maju do Wojewódzkiego Konkursu Warmińsko Mazurskiego Kuratora Oświaty  pn. „Kreatywna i innowacyjna szkoła” nagrywając film o działaniach uczniów w Branżowej Szkole.

Warsztaty „Autyzm wprowadza zmysły w błąd”

Z okazji obchodzonego w szkole Tygodnia Autyzmu, w środę 3 kwietnia uczniowie klas: IV-V, VI, VII, VIII  i uczniowie klas III Gimnazjum ZT  wzięli udział w zajęciach warsztatowych na temat: „Autyzm wprowadza zmysły w błąd”, które prowadzone były przez panie: Monikę Kołodziejczak, Kamilę Wojtas i Agnieszkę Markowską.

W czasie tych zajęć  uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób osoby z autyzmem bawią się, porozumiewają z innymi oraz  jak odbierają świat poprzez zmysły. Warsztaty te uświadomiły uczniom z jakimi trudnościami borykają się ludzie dotknięci autyzmem. Uczestnicy warsztatów mogli osobiście doświadczyć takich trudności symulując zaburzenia zmysłów za pomocą wybranych akcesoriów.

Nasi uczniowie dowiedzieli się o trudnościach doświadczanych przez osoby ze spektrum autyzmu, ale również zrozumieli, że mogą one normalnie żyć, pracować, odnosić sukcesy i czuć się potrzebne w społeczeństwie.

Mamy nadzieję, że dzięki takim zajęciom młodzi ludzie uczą się tolerancji, wzajemnej akceptacji i szacunku wobec innych.

Kamila Wojtas