Aktualności

Wielkanocne życzenia 2019

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. 

Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa  

i drugiego człowieka.  

Życzę, aby Święta Wielkanocne  

przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.  

By stały się źródłem wzmacniania ducha.  

Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, 

napełni Was pokojem i wiarą,  

niech da siłę w pokonywaniu trudności  

i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość...

 

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składam wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom i ich rodzicom, a także wszystkim przyjaciołom ośrodka  najserdeczniejsze życzenia.

 

Dyrektor  Dorota Wiśniewska

Sukcesy naszych tenisistów stołowych Lidzbark 2019

Na X Wojewódzkim Turnieju Tenisa Stołowego w Lidzbarku Warmińskim nasz Ośrodek reprezentowali: Daniel Lisowski, Tomasz Właszyn, Piotr Kajtaniak, Grzegorz Kondratowicz oraz Kamil Kwiatkowski.

 

 

Więcej…

Warsztaty „Autyzm wprowadza zmysły w błąd”

Z okazji obchodzonego w szkole Tygodnia Autyzmu, w środę 3 kwietnia uczniowie klas: IV-V, VI, VII, VIII  i uczniowie klas III Gimnazjum ZT  wzięli udział w zajęciach warsztatowych na temat: „Autyzm wprowadza zmysły w błąd”, które prowadzone były przez panie: Monikę Kołodziejczak, Kamilę Wojtas i Agnieszkę Markowską.

 

W czasie tych zajęć  uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób osoby z autyzmem bawią się, porozumiewają z innymi oraz  jak odbierają świat poprzez zmysły. Warsztaty te uświadomiły uczniom z jakimi trudnościami borykają się ludzie dotknięci autyzmem. Uczestnicy warsztatów mogli osobiście doświadczyć takich trudności symulując zaburzenia zmysłów za pomocą wybranych akcesoriów.

 

Nasi uczniowie dowiedzieli się o trudnościach doświadczanych przez osoby ze spektrum autyzmu, ale również zrozumieli, że mogą one normalnie żyć, pracować, odnosić sukcesy i czuć się potrzebne w społeczeństwie.

 

Mamy nadzieję, że dzięki takim zajęciom młodzi ludzie uczą się tolerancji, wzajemnej akceptacji i szacunku wobec innych.

 

zobacz  zdjęcia

Kamila Wojtas