Aktualności

FOTORELACJA Z ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

Fotorelacja z zakończenia roku szkolnego 2018/2019 w Ośrodku.

 

zobacz  zdjęcia

 

 

 

Wojewódzki Konkurs „Kreatywna i innowacyjna szkoła” dla szkół prowadzących kształcenie zawodowe

Nasza placówka przystąpiła w maju do Wojewódzkiego Konkursu Warmińsko Mazurskiego Kuratora Oświaty  pn. „Kreatywna i innowacyjna szkoła” nagrywając film o działaniach uczniów w Branżowej Szkole.

Więcej…

Zajęcia otwarte - „Co piszczy w starej szafie?”

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.  Mając na uwadze powagę i znaczenie tego wydarzenia, w naszym Ośrodku odbyły się zajęcia otwarte w klasie dla dzieci z autyzmem.

 

 

Na lekcję zaproszeni zostali Rodzice, pani Dyrektor Dorota Wiśniewska, Przewodnicząca Rady Rodziców – Beata Tuptońska oraz studenci pedagogiki.

Na zajęciach pt. „Co piszczy w starej szafie?” uczniowie poznali i utrwalili dwuznak sz, Sz. Poprzez zabawę i aktywną pracę na lekcji uczniowie:

- dokonywali analizy i syntezy słuchowej oraz wzrokowej wyrazów,

- rozpoznawali dwuznak sz w grupie liter, w wyrazach, zdaniach, tekstach,

- pisali dwuznak sz w liniaturze lub po śladzie,

- czytali wyrazy, zdania lub tekst w zakresie poznanych liter.

 

Metody, formy oraz środki dydaktyczne dostosowane zostały do indywidualnych potrzeb i możliwości każdego ucznia. Podczas zajęć zostały wykorzystane elementy metody Dobrego Startu oraz metody sylabowej nauki czytania i pisania. Ponadto poza wykorzystaniem  podstawowych zmysłów oka i ucha , włączony został zmysł dotyku. Nauczyciel wykorzystał  do tego celu alfabet sensoryczny z dwuznakiem sz, Sz. Uczniowie podczas lekcji mogli liczyć na wsparcie ze strony studentów.

 

zobacz  zdjęcia

Alicja Solińska