Ośrodek z certyfikatem udziału w misji kosmicznej!

Miło nam poinformować, że nasza placówka otrzymała certyfikat za udział w misji kosmicznej „Lecę w Kosmos”. 17 kwietnia 2019 roku praca naszej uczennicy Agaty Bogdańskiej wraz z 1200 innymi pracami została wyniesiona w przestrzeń kosmiczną Ziemi na pokładzie polskiego satelity KRAKsat.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO  ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 19.06.2019 R (ŚRODA) O GODZ. 9.30.

XX Powiatowy Konkurs Recytatorski „Podróże małe i duże”

4 kwietnia 2019r. odbył się kolejny, w tym roku już dwudziesty, organizowany przez nauczycieli SOSW, Powiatowy Konkurs Recytatorski.

Po raz drugi konkurs przeprowadzony był we współpracy z Klubem Wojskowym 9 Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej im. Króla Polski Stefana Batorego, a patronat nad nim sprawowało Starostwo Powiatowe   w Braniewie.

Kolejna edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego przebiegała pod tytułem                   „Podróże małe i duże”.

Do konkursu zostały zaproszone przedszkola i szkoły podstawowe powiatu braniewskiego. Uczestnicy podzieleni zostali na dwie kategorie wiekowe: klasy „0” oraz klasy I-III.  Jury, w składzie: Urszula Mazurek, Jolanta Mienicka, Teresa Krawczyk, z każdej kategorii wiekowej wyłoniło po trzech laureatów przydzielając im miejsca od pierwszego do trzeciego. Jury przyznało też po dwa wyróżnienia w kategorii klasy „0” oraz trzy wyróżnienia w kategorii klasy I-III SP. Ponadto Pani Dyrektor – mgr Dorota Wiśniewska – przyznała 8 Wyróżnień Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Braniewie.

Laureatami konkursu w kategorii wiekowej klas „0” zostali:

miejsce 1: Lena Białkowska ze  Szkoły Podstawowej w Płoskini,

miejsce 2: Emilia Świerdzewska z Przedszkola Miejskiego nr 2,

miejsce 3: Łucja Sadkowska z Zespołu Szkół we Fromborku.

Wyróżnieniem docenieni  zostali:

Jerzy Maciejewski ze Szkoły Podstawowej w Płoskini,

Julian Sorkowicz z Przedszkola Miejskie nr 4 w Braniewie.

W grupie wiekowej klas I-III nagrodzeni zostali:

miejsce 1: Maja Byczko ze Szkoły Podstawowej w Płoskini,

miejsce 2: Emilia Ocipka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Braniewie,

miejsce 3: Wiktoria Nowakowska ze Szkoły Podstawowej w Lipowinie - Filia w Szylenach.

Wyróżnienie otrzymali:

Aleksandra Walentynowicz ze  Szkoły Podstawowej w Chruścielu,

Małgorzata Dulisz ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Braniewie,

Kinga Ros ze Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół we Fromborku.

Wyróżnienie Dyrektora SOSW w Braniewie otrzymali:

Karolina Brewczak ze Szkoły Podstawowej w Chruścielu,

Nikola Brewczak ze Szkoły Podstawowej w Chruścielu,

Sebastian Szczotka ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Braniewie,

Filip Wiśniewski ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Braniewie,

Patryk Marczak ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Braniewie,

Wiktor Karaźniewicz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Braniewie,

Dominik Klimkiewicz ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Braniewie.

Ponadto pozostali uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni dyplomem i upominkiem.

Do osób odpowiedzialnych za organizację konkursu należały:

•          Alicja Solińska

•          Grażyna Kisiel

•          Halina Frączek

•          Małgorzata Krakowska – Turkiewicz

•          Justyna Wróblewska – Trapiszczonek

Fundatorem wszystkich nagród było Starostwo Powiatowe w Braniewie oraz Specjalny Ośrodek szkolno-Wychowawczy w Braniewie.

Konkurs recytatorski po raz kolejny stał się okazją do spotkania z poezją   i przeżywania jej piękna w interesującej interpretacji uczniów klas młodszych  i przedszkolaków. Gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym i zapraszamy na kolejną edycję konkursu  w przyszłym roku!

Justyna Wróblewska-Trapiszczonek