Wycieczka do Gdańska i Gdyni

Siódmego  maja odbyła się wycieczka do Gdańska i Gdyni. W wyjeździe edukacyjnym wzięli udział uczniowie klas: VI, VII SP i I SB. Pierwszym punktem programu było Europejskie Centrum Solidarności.

Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach pt. „Codzienność życia w PRL”. Przewodnik pani Agnieszka Misztal oprowadziła nas po muzeum a następnie opowiedziała jak wyglądało codziennie życie w Polsce kilkadziesiąt lat temu, w co bawiły się dzieci, o czym ludzie wtedy marzyli, i czy ich życie bardzo różniło się od naszego. Mieliśmy cofnąć się w czasie i wyobrazić sobie życie bez komórek, Internetu i galerii handlowych. Na zakończenie przed muzeum zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie przy Pomniku Poległych Stoczniowców 1970.

Drugim punktem programu było odwiedzenie Centrum Nauki Experyment w Gdyni. Zadaniem Experymentu jest popularyzacja nauki i pobudzanie kreatywności, ale także dostarczanie świetnej rozrywki, o czym przekonali się nasi wychowankowie. Było to możliwe dzięki ciekawie zaprojektowanym interaktywnym wystawom, prezentującym niezwykłe zjawiska otaczającego nas świata oraz wykorzystaniu przeróżnych, nieraz kosmicznie wyglądających urządzeń, których działanie niejednokrotnie stanowiło nie lada zaskoczenie.

W drodze powrotnej na zakończenie wycieczki zjedliśmy pyszny posiłek w restauracji McDonalds w Nowym Dworze Gdańskim.

Organizatorzy: Marzena Bazydło, Kamila Wojtas, Justyna Wróblewska-Trapiszczonek, Justyna Goulart

Marzena Bazydło