Ośrodek z certyfikatem udziału w misji kosmicznej!

Miło nam poinformować, że nasza placówka otrzymała certyfikat za udział w misji kosmicznej „Lecę w Kosmos”. 17 kwietnia 2019 roku praca naszej uczennicy Agaty Bogdańskiej wraz z 1200 innymi pracami została wyniesiona w przestrzeń kosmiczną Ziemi na pokładzie polskiego satelity KRAKsat.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO  ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 19.06.2019 R (ŚRODA) O GODZ. 9.30.

Wycieczka do Elbląga

22 maja 2019 r. uczniowie klasy I, II, III pdp uczestniczyli w wycieczce do Elbląga. Nasz pobyt w mieście rozpoczął się od spotkania z uczniami SOSW nr 1. Wspólnie z naszymi koleżankami i kolegami pojechaliśmy tramwajem na Starówkę.

Pierwszym punktem, który odwiedziliśmy na  Starym Mieście była Brama Targowa, przy której p. Wioletka opowiedziała nam „ Legendę o Piekarczyku”. Do naszej grupy dołączyli zaciekawieni opowieścią turyści. Niektórzy z nas wdrapali się na szczyt Bramy i podziwiali piękne widoki roztaczające się na panoramę Elbląga. Odważniejsi uczniowie dali się  zakuć w dyby. Następnie przeszliśmy ścieżką kościelną pod Katedrę św. Mikołaja i pomnik papieża Jana Pawła II. Na odpoczynek zatrzymaliśmy się przy fontannie.

Duże wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobił otwarty most na rzece Elbląg i przepływający pod nim statek. Na zakończenie udaliśmy się do Studni smaków, gdzie zaserwowano nam smaczną pizzę. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do Braniewa.

Wycieczka została zorganizowana w ramach realizacji międzyszkolnego programu „ Poznaj mnie, moje miasto i okolice”.

Dorota Badowska,                                                                                                               Anna Drozdowska