Ośrodek z certyfikatem udziału w misji kosmicznej!

Miło nam poinformować, że nasza placówka otrzymała certyfikat za udział w misji kosmicznej „Lecę w Kosmos”. 17 kwietnia 2019 roku praca naszej uczennicy Agaty Bogdańskiej wraz z 1200 innymi pracami została wyniesiona w przestrzeń kosmiczną Ziemi na pokładzie polskiego satelity KRAKsat.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO  ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 19.06.2019 R (ŚRODA) O GODZ. 9.30.

4 Rajd Pieszy „Po Nizinie Braniewskiej”

Jedną z form aktywności w naszym Ośrodku  jest  uprawianie turystyki poprzez  wędrówki, rajdy   piesze poznając  jednocześnie miejsce zamieszkania i okolice.

Tym razem nasze Szkolne Koło Krajoznawczo Turystyczne „Sokół”  przygotowało trasę do  zagospodarowanej  plaży „Anna” nad Jeziorem Piekiełko.

Zbiórka   78  uczestników, rodziców i gości odbyła się  o godz. 9.00  na placu zabaw SOSW ul. Moniuszki. Podczas odprawy opiekunów  zostali oni zapoznani  z przebiegiem trasy, ustaloną kolejnością marszu poszczególnych drużyn, „Zasadami bezpiecznego poruszania się po drogach”.

Trasa  rajdu  wiodła: start  plac zabaw SOSW – ul. Moniuszki – pl. Grunwaldu- ul. Wileńska -ul. Długa - Jeziorko Piekiełko plaża „Anna”. Tam też odbył się piknik klasowy. Zakończenie  trasy odbyło się na placu zabaw naszego Ośrodka ok. 11.00.

Podczas pikniku klasowego  komandor rajdu Pan Czesław Kozłowski zapoznał uczniów z historią Jeziora Piekiełko miejscu pracy pierwszego w Braniewie młyna o napędzie wodnym.  W trakcie marszu  uczestnicy bacznie śledzili  i wypowiadali się  o zmianach  krajobrazu na trasie.

Nagrody  za wytrwałość w marszu  i  aktywny udział  wręczono uczestnikom  podczas imprezy integracyjnej  w dniu następnym.

Organizatorzy rajdu:

- Specjalny Ośrodek Szkolno -Wychowawczy w Braniewie,

- Szkolne Koło Krajoznawczo -Turystyczne PTTK „Sokół” w Braniewie,

- Oddział  PTTK  Ziemi Elbląskiej w Elblągu,

- Starostwo Powiatowe w Braniewie,

- Agroturystyka  „Ranczo  w  Dolinie” - hipoterapia „Kopytko”  w Czosnowie

Komendę rajdy stanowili: Czesław Kozłowski, Robert Cybelius, Katarzyna Wnorowska – Pietrzak,  Halina Frączek, Beata Klein.

Czesław  Kozłowski