Ośrodek z certyfikatem udziału w misji kosmicznej!

Miło nam poinformować, że nasza placówka otrzymała certyfikat za udział w misji kosmicznej „Lecę w Kosmos”. 17 kwietnia 2019 roku praca naszej uczennicy Agaty Bogdańskiej wraz z 1200 innymi pracami została wyniesiona w przestrzeń kosmiczną Ziemi na pokładzie polskiego satelity KRAKsat.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO  ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 19.06.2019 R (ŚRODA) O GODZ. 9.30.

I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Logopedycznym „Dmuchajki z wyobraźnią”

Uczniowie ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Braniewie wzięli udział w Ogólnopolskim  Konkursie  Logopedycznym  „Dmuchajki z  wyobraźnią” zorganizowanym przez  Specjalny  Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci i  Młodzieży  Niepełnosprawnej  w  Dąbrowie  Górniczej.

Celem konkursu było:

-popularyzowanie Europejskiego Dnia Logopedy,

-wykonanie pomocy do ćwiczeń logopedycznych.

Forma  pracy była dowolna, a do  wykonania  dmuchajki  do  ćwiczeń  oddechowych można było wykorzystać dowolny materiał.

Konkurs adresowany był do uczniów klas 1-3 Szkół Podstawowych Specjalnych. Dzieci swoje prace przygotowały pod kierunkiem logopedy – Alicji Solińskiej.

Z wielką radością informujemy, że nasz uczeń - Patryk Marczak z II klasy Szkoły Podstawowej ZT  - zajął w tym konkursie I miejsce. Patryk przygotował pracę pt. „4 pory roku”.

Ponadto dmuchajki przygotowali:

- Filip Wiśniewski – I SP ZT

- Jakub Lendzioszek – III SP „a”;

- Konrad Krajewski – III SP „a”.

Zwycięscy oraz chłopcom biorącym udział w ogólnopolskim konkursie logopedycznym serdecznie GRATULUJEMY!

Alicja Solińska