Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych obchodzony jest na całym świecie corocznie 3 grudnia. W bibliotece szkolnej odbył się cykl zajęć, których celem było przybliżenie uczniom problemów osób z niepełnosprawnościami.

Podczas spotkań czytaliśmy książki, które poruszają temat niepełnosprawności, m. in. „O Kamilu, który patrzy rękami” autorstwa Tomasza Małkowskiego. Obejrzeliśmy także wywiady i poznaliśmy historie trzech osób, które mimo niepełnosprawności spełniają swoje pasje i realizują marzenia. Pani Małgorzata Waszkiewicz, która mimo całkowitego niedowładu kończyn górnych, maluje piękne obrazy stopą. Pan Mariusz Mączka wieku 15 lat wskutek niefortunnego skoku do wody złamał kręgosłup i maluje obrazy ustami, natomiast pan Bartosz Ostałowski to jedyny na świecie profesjonalny kierowca sportowy, który prowadzi samochód… stopą.
Podczas warsztatów każdy mógł spróbować swoich sił w malowaniu ustami bądź stopą i przekonać się, że jest to pasja niezwykle trudna, wymagająca cierpliwości oraz niesamowitych umiejętności.

Dorota Żachowska