Certyfikat udziału w programie

Nauczyciele naszej placówki po raz drugi otrzymali certyfikaty za udział w programie ‘Śniadanie daje moc” i otrzymali podziękowania za wkład w edukację żywieniową najmłodszych, której patronuje program „Śniadanie Daje Moc”.

Za nami już 7. Edycja programu, która mogła odbyć się tylko dzięki współpracy i zaangażowaniu nauczycieli, także z Naszej placówki.
W edycji 2017/2018 wzięło bowiem udział aż 8 318 szkół i przedszkoli, 11 489 nauczycieli oraz 275 758 uczniów z całej Polski.

Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu – konferencja

W dniu 12 lutego br. Paweł Woźniak uczeń gimnazjum naszego Ośrodka wraz z opiekunem panią Marzeną Bazydło uczestniczył w konferencji programowej, która odbyła się w ramach projektu „Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu”.

Zebrania

W dniu 25.09.2017 r. (poniedziałek) odbyły się zebrania wychowawców klas z rodzicami według następującego porządku:

1. Wybory trójek klasowych rodziców
  2. Spotkanie wychowawców klas z rodzicami
  3. Temat szkoły dla rodziców
  4. Sprawy różne

Ad 1. We wszystkich klasach i oddziałach dokonano wyboru trójek klasowych rodziców.

Ad 2. Wychowawcy klas:

- przeprowadzili wybór rodziców do rad klasowych

- zapoznali rodziców z założeniami Programu Wychowawczo-Profilaktycznego, Statutem Ośrodka, Przedmiotowym Systemem Oceniania, Wewnątrzszkolnymi Zasadami Oceniania, wymaganiami edukacyjnymi nauczycieli, rodzajami i formami pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielanej uczniom w Ośrodku, warunkami ubezpieczenia uczniów.

- zapoznali rodziców z podstawą programową kształcenia ogólnego z 2017 r. w klasach I SP, IV SP, VII SP, I BS, SP ZT, I PdP

- zapoznali z harmonogramem przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego w klasie III gimnazjum oraz egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w klasie III ZSZ.

Ad 3. Szkołę dla rodziców na temat: „Jak budować poczucie wartości własnej u dziecka?” przeprowadziły panie B. Wolak i E. Żyłaniec.

Ad 4. Wychowawcy klas omówili plany wychowawczo-profilaktyczne klas, plany pracy grup opiekuńczo – wychowawczych na rok szkolny 2017/2018 oraz inne sprawy istotne z punktu widzenia rodzica i wychowawcy.