Mikołajkowe prezenty dla zwierząt

6 grudnia 2018 r. uczniowie z  klas I- II SP ZT, III a Gim. ZT i III Gim. ZT w ramach projektu edukacyjnego „Zwierzęta czują!- pomoc czworonogom w przetrwaniu zimnych dni” wybrali się do ogrodu zoologicznego, aby przekazać zebraną karmę i akcesoria dla psów i kotów.

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w zbieraniu karmy.

Monika Kołodziejczak

Mistrzostwa Ośrodka w warcabach klasycznych - 2018

W listopadzie w Ośrodku odbywał się coroczny turniej o mistrzostwo w warcabach klasycznych.

Zebrania

W dniu 25.09.2017 r. (poniedziałek) odbyły się zebrania wychowawców klas z rodzicami według następującego porządku:

1. Wybory trójek klasowych rodziców
  2. Spotkanie wychowawców klas z rodzicami
  3. Temat szkoły dla rodziców
  4. Sprawy różne

Ad 1. We wszystkich klasach i oddziałach dokonano wyboru trójek klasowych rodziców.

Ad 2. Wychowawcy klas:

- przeprowadzili wybór rodziców do rad klasowych

- zapoznali rodziców z założeniami Programu Wychowawczo-Profilaktycznego, Statutem Ośrodka, Przedmiotowym Systemem Oceniania, Wewnątrzszkolnymi Zasadami Oceniania, wymaganiami edukacyjnymi nauczycieli, rodzajami i formami pomocy psychologiczno-pedagogicznej udzielanej uczniom w Ośrodku, warunkami ubezpieczenia uczniów.

- zapoznali rodziców z podstawą programową kształcenia ogólnego z 2017 r. w klasach I SP, IV SP, VII SP, I BS, SP ZT, I PdP

- zapoznali z harmonogramem przeprowadzania egzaminu gimnazjalnego w klasie III gimnazjum oraz egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w klasie III ZSZ.

Ad 3. Szkołę dla rodziców na temat: „Jak budować poczucie wartości własnej u dziecka?” przeprowadziły panie B. Wolak i E. Żyłaniec.

Ad 4. Wychowawcy klas omówili plany wychowawczo-profilaktyczne klas, plany pracy grup opiekuńczo – wychowawczych na rok szkolny 2017/2018 oraz inne sprawy istotne z punktu widzenia rodzica i wychowawcy.