Certyfikat udziału w programie

Nauczyciele naszej placówki po raz drugi otrzymali certyfikaty za udział w programie ‘Śniadanie daje moc” i otrzymali podziękowania za wkład w edukację żywieniową najmłodszych, której patronuje program „Śniadanie Daje Moc”.

Za nami już 7. Edycja programu, która mogła odbyć się tylko dzięki współpracy i zaangażowaniu nauczycieli, także z Naszej placówki.
W edycji 2017/2018 wzięło bowiem udział aż 8 318 szkół i przedszkoli, 11 489 nauczycieli oraz 275 758 uczniów z całej Polski.

Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu – konferencja

W dniu 12 lutego br. Paweł Woźniak uczeń gimnazjum naszego Ośrodka wraz z opiekunem panią Marzeną Bazydło uczestniczył w konferencji programowej, która odbyła się w ramach projektu „Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu”.

Szkoła dla rodziców

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym pedagodzy prowadzą spotkania tematyczne dla rodziców. Spotkania te mają na celu wzbudzanie refleksji wychowawczych u rodziców naszych uczniów, pomoc w radzeniu sobie z trudnymi sytuacjami wychowawczymi zachodzącymi w środowisku rodzinnym, czy wspomaganie rodziców w pracy z własnymi dziećmi.

PEDAGOGIZACJA  - 2014/2015

Wrzesień 2014
Wpływ poszczególnych terapii na rozwój dziecka.
Prowadzące: Halina Frączek, Justyna Wróblewska -Trapiszczonek.

Styczeń 2015
Kampania społeczna "Chrońmy dzieci".

Prowadząca: Beata Klein.

Czerwiec 2015
Bezpiecznie w czasie wakacji.

Prowadzący: Robert Cybelius.

SZKOŁA  DLA  RODZICÓW  - 2015/2016

Wrzesień 2015

Chrońmy dzieci -  standardy. Dopalacze - zagrożenia i profilaktyka.

Prowadzące: Joanna Strzałkowska, Sylwia Gniadek, Maria Burchart.

Listopad 2015

Ćwiczymy w domu – ćwiczenia i zabawy logopedyczne dla dzieci najmłodszych. Zajęcia dla rodziców dzieci wczesnego wspomagania.

Prowadząca: Alicja Solińska

Styczeń 2016

Słowa ranią, czyli jak unikać krzyku, kpin i obrażania dziecka.

Prowadzące: Barbara Wolak, Beata Klein

Czerwiec 2016

Zwierzęta w edukacji i terapii dzieci niepełnosprawnych.

Prowadzące: Renata Szeniawska, Katarzyna Wnorowska - Pietrzak

Czerwiec 2016

Ćwiczymy w domu – ćwiczenia i zabawy z zakresu integracji sensorycznej, stymulacji polisensorycznej. Zajęcia dla rodziców dzieci wczesnego wspomagania.

Prowadząca: Justyna Wróblewska - Trapiszczonek

SZKOŁA  DLA  RODZICÓW  - 2016/2017

Tematy Szkoły dla rodziców:

1. Zasady zdrowego odżywiania – Monika  Kowiako

2. W obronie praw dziecka – Katarzyna Wnorowska - Pietrzak