Certyfikat udziału w programie

Nauczyciele naszej placówki po raz drugi otrzymali certyfikaty za udział w programie ‘Śniadanie daje moc” i otrzymali podziękowania za wkład w edukację żywieniową najmłodszych, której patronuje program „Śniadanie Daje Moc”.

Za nami już 7. Edycja programu, która mogła odbyć się tylko dzięki współpracy i zaangażowaniu nauczycieli, także z Naszej placówki.
W edycji 2017/2018 wzięło bowiem udział aż 8 318 szkół i przedszkoli, 11 489 nauczycieli oraz 275 758 uczniów z całej Polski.

Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu – konferencja

W dniu 12 lutego br. Paweł Woźniak uczeń gimnazjum naszego Ośrodka wraz z opiekunem panią Marzeną Bazydło uczestniczył w konferencji programowej, która odbyła się w ramach projektu „Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu”.

Stowarzyszenie OLIGARE

ul. Moniuszki 22E/20, 14-500 Braniewo

Tel. 510459229  556208305

NIP 5821625838 REGON 281575323

Szanowni Państwo!

Stowarzyszenie Oligare rozpoczęło swoja działalność w maju 2014 roku.

Najważniejszym celem Stowarzyszenia Oligare jest niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym.

Mając na uwadze powyższe pragniemy pomagać osobom z różnymi niepełno sprawnościami, a w szczególności dzieciom i młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Braniewie , których dobro jest nam szczególnie drogie poprzez  uatrakcyjnienie im pobytu w szkole, wzbogacenie bazy dydaktycznej oraz  podniesienie ich aktywności i rozbudzenie ciekawości świata.

Nasza organizacja chce pomagać dzieciom i ich rodzinom  w procesie wyrównywania szans, zwiększaniu ich świadomości narodowej , obywatelskiej i kulturowej. Chcemy przyczyniać się do  ochrony i promocji zdrowia. Promować talenty, popularyzować osiągnięcia i dokonania osób niepełnosprawnych.

1. Pierwszym naszym działaniem było wsparcie rodziny poprzez dofinansowanie badań w prywatnej  poradni psychologiczno-pedagogicznej aby ich dziecko mogło trafić do właściwej dla niego placówki.
  2. 29.08.2014r. wzięliśmy udział w VI Forum Organizacji Pozarządowych
  3. W listopadzie patronowaliśmy Mistrzostwom  Halowym Chłopców w grupie Open zapewniając im słodki poczęstunek.
  4. Braliśmy udział w I konferencji dla kuratorów przygotowując ciasta i kawę oraz stroiki świąteczne. Zebrane fundusz zostały przeznaczone na zakup słodyczy do paczek  dla wychowanków grup opiekuńczo-wychowawczych w SOSW w Braniewie.
  5. Wzięliśmy też udział w kiermaszu świątecznym organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Braniewie kwestując na rzecz dzieci z ośrodka.
  6. W grudniu 2014 roku stowarzyszenie pozyskało również serki homogenizowane dla wszystkich uczniów SOSW oraz przyprawy i produkty spożywcze w celu uatrakcyjnienia  zajęć z gospodarstwa domowego.

To tylko początek… pragniemy robić każdego dnia więcej by pomóc potrzebującym.

Za wsparcie i dotychczasową pomoc dziękujemy wszystkim darczyńcom i osobom dobrej woli, którzy wspierają nas w każdym działaniu. Razem możemy więcej, przyłączcie się do nas.