Aktualności

Wielkanocne życzenia 2019

Wielkanoc to czas otuchy i nadziei. 

Czas odradzania się wiary w siłę Chrystusa  

i drugiego człowieka.  

Życzę, aby Święta Wielkanocne  

przyniosły radość oraz wzajemną życzliwość.  

By stały się źródłem wzmacniania ducha.  

Niech Zmartwychwstanie, które niesie odrodzenie, 

napełni Was pokojem i wiarą,  

niech da siłę w pokonywaniu trudności  

i pozwoli z ufnością patrzeć w przyszłość...

 

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych składam wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, uczniom i ich rodzicom, a także wszystkim przyjaciołom ośrodka  najserdeczniejsze życzenia.

 

Dyrektor  Dorota Wiśniewska

Sukcesy naszych tenisistów stołowych Lidzbark 2019

Na X Wojewódzkim Turnieju Tenisa Stołowego w Lidzbarku Warmińskim nasz Ośrodek reprezentowali: Daniel Lisowski, Tomasz Właszyn, Piotr Kajtaniak, Grzegorz Kondratowicz oraz Kamil Kwiatkowski.

 

 

Więcej…

O nas

                                                                                                                                         

Stowarzyszenie OLIGARE

ul. Moniuszki 22E/20, 14-500 Braniewo

Tel. 510459229  556208305

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 5821625838 REGON 281575323

KRS 0000490505

 

Szanowni Państwo!                                                                          

Stowarzyszenie Oligare rozpoczęło swoja działalność w maju 2014 roku.

 

Najważniejszym celem Stowarzyszenia Oligare jest niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym.

 Mając na uwadze powyższe pragniemy pomagać osobom z różnymi niepełno sprawnościami, a w szczególności dzieciom i młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Braniewie , których dobro jest nam szczególnie drogie poprzez  uatrakcyjnienie im pobytu w szkole, wzbogacenie bazy dydaktycznej oraz  podniesienie ich aktywności i rozbudzenie ciekawości świata.

Nasza organizacja chce pomagać dzieciom i ich rodzinom  w procesie wyrównywania szans, zwiększaniu ich świadomości narodowej , obywatelskiej i kulturowej. Chcemy przyczyniać się do  ochrony i promocji zdrowia. Promować talenty, popularyzować osiągnięcia i dokonania osób niepełnosprawnych.

  1. Pierwszym naszym działaniem było wsparcie rodziny poprzez dofinansowanie badań w prywatnej  poradni psychologiczno-pedagogicznej aby ich dziecko mogło trafić do właściwej dla niego placówki.
  2. 29.08.2014r. wzięliśmy udział w VI Forum Organizacji Pozarządowych
  3. W listopadzie patronowaliśmy Mistrzostwom  Halowym Chłopców w grupie Open zapewniając im słodki poczęstunek.
  4. Braliśmy udział w I konferencji dla kuratorów przygotowując ciasta i kawę oraz stroiki świąteczne. Zebrane fundusz zostały przeznaczone na zakup słodyczy do paczek  dla wychowanków grup opiekuńczo-wychowawczych w SOSW w Braniewie.
  5. Wzięliśmy też udział w kiermaszu świątecznym organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Braniewie kwestując na rzecz dzieci z ośrodka.
  6. W grudniu 2014 roku stowarzyszenie pozyskało również serki homogenizowane dla wszystkich uczniów SOSW oraz przyprawy i produkty spożywcze w celu uatrakcyjnienia  zajęć z gospodarstwa domowego.

To tylko początek… pragniemy robić każdego dnia więcej by pomóc potrzebującym.

Za wsparcie i dotychczasową pomoc dziękujemy wszystkim darczyńcom i osobom dobrej woli, którzy wspierają nas w każdym działaniu. Razem możemy więcej, przyłączcie się do nas.