Aktualności

79. rocznica agresji ZSRR na Polskę

W naszym Ośrodku harcerze z 15 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej Nieprzetartego Szlaku „Promyk”: Patrycja Frankowska, Daniel Lisowski, Magdalena Ptak oraz Kornel Kozłowski, podczas lekcji historii odczytali krótką informację o tym tragicznym wydarzeniu zapisanym na kartach historii naszej ojczyzny.

 

Więcej…

Informacja dla rodziców - spotkania

DRODZY  RODZICE !

 

Zapraszamy Państwa na spotkania nauczycieli i terapeutów dotyczące rozwoju, funkcjonowania i postępów edukacyjnych Waszych dzieci.

 

W spotkaniach uczestniczą nauczyciele uczący, terapeuci, pedagog, psycholog, wychowawcy grup oraz świetlicy.

 

W dniach 17.09 – 20.09.2018 roku odbędą się spotkania zespołów ds. wielospecjalistycznej oceny poziomu funkcjonowania ucznia.

 

W dniach 24.09 – 27.09.2018 roku odbędą się spotkania zespołów ds. indywidualnych programów edukacyjno – terapeutycznych.

 

Więcej…

O nas

                                                                                                                                         

Stowarzyszenie OLIGARE

ul. Moniuszki 22E/20, 14-500 Braniewo

Tel. 510459229  556208305

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

NIP 5821625838 REGON 281575323

KRS 0000490505

 

Szanowni Państwo!                                                                          

Stowarzyszenie Oligare rozpoczęło swoja działalność w maju 2014 roku.

 

Najważniejszym celem Stowarzyszenia Oligare jest niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym.

 Mając na uwadze powyższe pragniemy pomagać osobom z różnymi niepełno sprawnościami, a w szczególności dzieciom i młodzieży ze Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Braniewie , których dobro jest nam szczególnie drogie poprzez  uatrakcyjnienie im pobytu w szkole, wzbogacenie bazy dydaktycznej oraz  podniesienie ich aktywności i rozbudzenie ciekawości świata.

Nasza organizacja chce pomagać dzieciom i ich rodzinom  w procesie wyrównywania szans, zwiększaniu ich świadomości narodowej , obywatelskiej i kulturowej. Chcemy przyczyniać się do  ochrony i promocji zdrowia. Promować talenty, popularyzować osiągnięcia i dokonania osób niepełnosprawnych.

  1. Pierwszym naszym działaniem było wsparcie rodziny poprzez dofinansowanie badań w prywatnej  poradni psychologiczno-pedagogicznej aby ich dziecko mogło trafić do właściwej dla niego placówki.
  2. 29.08.2014r. wzięliśmy udział w VI Forum Organizacji Pozarządowych
  3. W listopadzie patronowaliśmy Mistrzostwom  Halowym Chłopców w grupie Open zapewniając im słodki poczęstunek.
  4. Braliśmy udział w I konferencji dla kuratorów przygotowując ciasta i kawę oraz stroiki świąteczne. Zebrane fundusz zostały przeznaczone na zakup słodyczy do paczek  dla wychowanków grup opiekuńczo-wychowawczych w SOSW w Braniewie.
  5. Wzięliśmy też udział w kiermaszu świątecznym organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Braniewie kwestując na rzecz dzieci z ośrodka.
  6. W grudniu 2014 roku stowarzyszenie pozyskało również serki homogenizowane dla wszystkich uczniów SOSW oraz przyprawy i produkty spożywcze w celu uatrakcyjnienia  zajęć z gospodarstwa domowego.

To tylko początek… pragniemy robić każdego dnia więcej by pomóc potrzebującym.

Za wsparcie i dotychczasową pomoc dziękujemy wszystkim darczyńcom i osobom dobrej woli, którzy wspierają nas w każdym działaniu. Razem możemy więcej, przyłączcie się do nas.