Aktualności

Certyfikat udziału w programie

Nauczyciele naszej placówki po raz drugi otrzymali certyfikaty za udział w programie ‘Śniadanie daje moc” i otrzymali podziękowania za wkład w edukację żywieniową najmłodszych, której patronuje program „Śniadanie Daje Moc”.

 

Za nami już 7. Edycja programu, która mogła odbyć się tylko dzięki współpracy i zaangażowaniu nauczycieli, także z Naszej placówki.
W edycji 2017/2018 wzięło bowiem udział aż 8 318 szkół i przedszkoli, 11 489 nauczycieli oraz 275 758 uczniów z całej Polski.

Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu – konferencja

W dniu 12 lutego br. Paweł Woźniak uczeń gimnazjum naszego Ośrodka wraz z opiekunem panią Marzeną Bazydło uczestniczył w konferencji programowej, która odbyła się w ramach projektu „Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu”.

Więcej…

Grupy wychowawcze

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dysponuje 80 miejscami opieki całodobowej dla wychowanków spoza Braniewa, lub miejscowych, których sytuacja rodzinna wymaga interwencji. Żywienie w Ośrodku zapewnia firma kateringowa.

Uczniowie ubiegający się o internat winni dostarczyć następujące dokumenty:

Podanie o przyjęcie do internatu.

We wrześniu należy dostarczyć:

  1. Odpis aktu urodzenia.
  2. W przypadku sierot lub półsierot – odpisy aktu zgonu rodziców.
  3. Zaświadczenie o stałym zameldowaniu.
  4. Dowód osobisty – dot.wychowanków pełnoletnich.


Wychowankowie podzieleni są na pięć grup opiekuńczo-wychowawczych wyszczególnianych ze względu na płeć lub stopień niepełnosprawności.

 

Obecnie funkcjonują 3 grupy chłopców i dwie grupy dziewcząt

 

Grupa I (chłopcy) – wychowawcy: mgr Czesław Kozłowski.
Grupa ta liczy 10 wychowanków. Jest to grupa przeznaczona dla dzieci z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym.

Grupa II (chłopcy) – wychowawcy: mgr Katarzyna Wnorowska-Pietrzak i mgr Jan Mróz

Grupa III (chłopcy) – wychowawcy: mgr Beata Klein i mgr Waldemar Saliński

Grupa IV (dziewczęta) – wychowawcy: mgr Małgorzata Krakowska-Turkiewicz i mgr Helena Olender.

Grupa V (dziewczęta) – wychowawcy: mgr Grażyna Kisiel.