Mikołajkowe prezenty dla zwierząt

6 grudnia 2018 r. uczniowie z  klas I- II SP ZT, III a Gim. ZT i III Gim. ZT w ramach projektu edukacyjnego „Zwierzęta czują!- pomoc czworonogom w przetrwaniu zimnych dni” wybrali się do ogrodu zoologicznego, aby przekazać zebraną karmę i akcesoria dla psów i kotów.

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w zbieraniu karmy.

Monika Kołodziejczak

Mistrzostwa Ośrodka w warcabach klasycznych - 2018

W listopadzie w Ośrodku odbywał się coroczny turniej o mistrzostwo w warcabach klasycznych.

Grupy wychowawcze

Grupy opiekuńczo- wychowawcze- czyli Internat

– dostępny dla wszystkich chętnych wychowanków Ośrodka, oferujący dobrze wyposażoną bazę socjalną, koła zainteresowań, całodzienne wyżywienie.

Internat dysponuje 65 miejscami noclegowymi, zapewniając wychowankom całodobową opiekę od poniedziałku do piątku.Internat zapewnia swoim wychowankom należytą opiekę wychowawczą, stwarza warunki do ich właściwego rozwoju psychoruchowego oraz rozwoju zainteresowań poprzez formy zajęć dostosowanych do indywidualnych możliwości i potrzeb wychowanków, takie jak: sportowe, plastyczne, taneczne, kulinarne, teatralne, czytelnicze, komputerowe, ekologiczno- turystyczne, zajęcia w drużynie harcerskiej.

Pobyt wychowanków w internacie jest bezpłatny, rodzice pokrywają jedynie koszt wyżywienia. Dla rodzin w trudnej sytuacji finansowej istnieje możliwość uzyskania dofinansowania przez miejski lub gminny ośrodek pomocy społecznej.

Uczniowie ubiegający się o internat winni dostarczyć następujące dokumenty:

a)      podanie o przyjęcie do internatu.

b)      we wrześniu należy dostarczyć:

1. Odpis aktu urodzenia.
  2. W przypadku sierot lub półsierot – odpisy aktu zgonu rodziców.
  3. Zaświadczenie o stałym zameldowaniu.
  4. Dowód osobisty – dot.wychowanków pełnoletnich.

Fot. 1-5 Zajęcia w grupach opiekuńczo- wychowawczych

Fot. 6  Zajęcia pozalekcyjne. 15 Grunwaldzka Drużyna Harcerska  Nieprzetartego Szlaku „Promyk”