DZIEŃ ZIEMI obchodzony 22 kwietnia, to czas kiedy nasi uczniowie i ludzie na całym świecie łączą siły, aby uświadomić sobie, że wspaniałe dary przyrody trzeba wykorzystywać mądrze.  Musimy być przyjaciółmi przyrody - ekologami i swoimi postawami udowadniamy, że dbamy o środowisko.  Nauczyciele Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Braniewie, przez cały rok szkolny budzą  wśród swoich podopiecznych współodpowiedzialność za stan środowiska w przyszłości,  budzą poczucie troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody.  Ten szczególny dzień, pomimo zdalnych form nauczania, uczciliśmy tygodniem pracy w we własnych domach, była to praca nad utrwalaniem proekologicznych postaw, zasad, nawyków. Nauczyciele uświadamiali uczniów specjalnie przygotowanymi metodami, jak prawidłowo dbać o nasze środowisko, ukazywali co możemy na co dzień robić aby bardziej go nie degradować.  Było też mnóstwo zabawy nad stworzeniem „czegoś z niczego”, domowy recykling pobudzał  umysły uczniów do wymyślania nowych rzeczy z odpadów.

Wszystkie Wasze prace bardzo nam się podobały, doceniamy waszą pomysłowość i zaangażowanie w ochronę środowiska. Spośród nadesłanych fotografii dokumentujących Wasze prace wyłonione zostaną  po trzy najlepsze, najbardziej pomysłowe w każdej kategorii. Prace oceniane będą w trzech kategoriach:

Kategoria 1 – postawa proekologiczna

Kategoria 2 – plakat „Chronimy Ziemię”

Kategoria 3 – praca przestrzenna z wykorzystaniem odpadów - „Eko - cuda

Nazwiska i zwycięskie prace opublikowane zostaną na facebooku i stronie internetowej Ośrodka. Zapraszamy do wyrażania swojego uznania poprzez LIKE  pod pracami, które podobają wam się najbardziej. Nagrody zostaną przekazane po powrocie do szkoły. Dziękujemy Wszystkim, którzy zechcieli się zaangażować w przebieg Dni Ziemi w naszym Ośrodku.

Z okazji  Dnia Ziemi  na przykład uczniowie klasy I-II szkoły podstawowej wykonali instrumenty muzyczne z odpadów ekologicznych. Dzieci  uczyły się jak wykorzystać puste opakowania, butelki, puszki , wykazały się niezwykłą pomysłowością , wielkie gratulacje dla uczniów i ich rodziców za pomoc w wykonaniu prac.