Certyfikat udziału w programie

Nauczyciele naszej placówki po raz drugi otrzymali certyfikaty za udział w programie ‘Śniadanie daje moc” i otrzymali podziękowania za wkład w edukację żywieniową najmłodszych, której patronuje program „Śniadanie Daje Moc”.

Za nami już 7. Edycja programu, która mogła odbyć się tylko dzięki współpracy i zaangażowaniu nauczycieli, także z Naszej placówki.
W edycji 2017/2018 wzięło bowiem udział aż 8 318 szkół i przedszkoli, 11 489 nauczycieli oraz 275 758 uczniów z całej Polski.

Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu – konferencja

W dniu 12 lutego br. Paweł Woźniak uczeń gimnazjum naszego Ośrodka wraz z opiekunem panią Marzeną Bazydło uczestniczył w konferencji programowej, która odbyła się w ramach projektu „Młoda Polska Szkoła Parlamentaryzmu”.

Historia naszej biblioteki

Biblioteka Ośrodka działa od początku istnienia szkoły. Początkowo mieściła się przy ul. Rzemieślniczej, a aktualnie swoją siedzibę ma przy ul. Moniuszki.

W pierwszych latach funkcjonowania biblioteki pieczę nad księgozbiorem sprawowała Pani Agnieszka Markowska, następnie w opiekę przejęła Pani Henryka Brochocka, a później Pani Joanna Leśkiewicz. Obecnie nad szkolnym księgozbiorem czuwa Pani Aleksandra Martyńska.

Użyteczne informacje

Biblioteka zajmuje cztery pomieszczenia: wypożyczalnię, czytelnię, salę komputerową z czterema stanowiskami oraz zaplecze.

W naszej bibliotece:

• wypożyczysz książki do domu,
  • otrzymasz fachową pomoc w wyszukiwaniu potrzebnych materiałów,
  • poczytasz książki i czasopisma na miejscu,
  • skorzystasz z księgozbioru podręcznego,
  • weźmiesz udział w imprezach i konkursach czytelniczych,
  • skorzystasz z Internetu.