W roku szkolnym 2020/2021 nasi uczniowie kolejny raz przystąpili do ogólnopolskiego programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka. Koordynatorem akcji na terenie placówki jest Alicja Solińska.
Poprzez udział w zajęciach dzieci utrwaliły wiedzę oraz umiejętności bezpiecznego poruszania się po drogach. Przypomniano o potrzebie noszenia odblasków oraz o konieczności przechodzenia przez jezdnię na zielonym świetle lub tylko w miejscach do tego przeznaczonych. Omówiono zasady bezpiecznego uczestnictwa w spacerach i wycieczkach szkolnych.

Przypomniano numery alarmowe.
Mając na uwadze zasady bezpieczeństwa na terenie szkoły, utrwalono normy zgodnego współżycia w grupie. Wdrażano uczniów do bezpiecznego korzystania z przyborów szkolnych.
Ponadto uczniowie utrwalili zasady bezpiecznego i zdrowego odpoczynku w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Poruszono też zagadnienia dotyczące rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu.

Alicja Solińska

akademia puchatka 1akademia puchatka 2akademia puchatka 3akademia puchatka 4akademia puchatka 5akademia puchatka 6akademia puchatka 7akademia puchatka 8akademia puchatka 9akademia puchatka 10