W roku szkolnym 2020/2021 nasi uczniowie kolejny raz przystąpili do ogólnopolskiego programu edukacyjnego Akademia Bezpiecznego Puchatka. Koordynatorem akcji na terenie placówki jest Alicja Solińska.
Poprzez udział w zajęciach dzieci utrwaliły wiedzę oraz umiejętności bezpiecznego poruszania się po drogach. Przypomniano o potrzebie noszenia odblasków oraz o konieczności przechodzenia przez jezdnię na zielonym świetle lub tylko w miejscach do tego przeznaczonych. Omówiono zasady bezpiecznego uczestnictwa w spacerach i wycieczkach szkolnych. Przypomniano numery alarmowe.
Mając na uwadze zasady bezpieczeństwa na terenie szkoły, utrwalono normy zgodnego współżycia w grupie. Wdrażano uczniów do bezpiecznego korzystania z przyborów szkolnych.

Ponadto uczniowie utrwalili zasady bezpiecznego i zdrowego odpoczynku w czasie wolnym od zajęć szkolnych. Poruszono też zagadnienia dotyczące rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu.

Alicja Solińska