Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program adresowany do najmłodszych uczniów.
Głównym celem zajęć było wdrażanie dzieci do przestrzegania zasad bezpieczeństwa na drodze, w szkole i w domu. Poruszono też zagadnienia dotyczące rozsądnego i bezpiecznego korzystania z Internetu.
W czasie spotkań uczniowie wypełniali atrakcyjne karty pracy, tworzyli plakaty, rozwiązywali zagadki, brali udział w zabawach ruchowych, darmowych i dydaktycznych, a także oglądali filmy edukacyjne przygotowane przez organizatorów programu.

Aleksandra Solińska