Odbyły się kolejne zajęcia z Programu „Ja i mój uśmiech”. Uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania i właściwego stylu życia. Poprzez układanie jadłospisu, dobieranie odpowiednich produktów, przekonali się jak ważne jest dostarczenie organizmowi odpowiedniej ilości i jakości pożywienia każdego dnia, aby być zdrowym i mieć zdrowe i mocne zęby.
W przyswojeniu nowych wiadomości i utrwalaniu prawidłowych nawyków pomogły uczniom plansze, rebusy, karty pracy, prezentacja multimedialna, krzyżówka, pogadanka. Uczniowie wykonali również prace pt. „Piramida zdrowego żywienia.”

Uczniowie naszego Ośrodka, wiedzą już, że warto wykształcić i utrwalić dobre nawyki, że niektóre powtarzalne zachowania, szczególnie dotyczące higieny, są gwarancją zdrowia i dobrego samopoczucia.
Zajęcia zostały przeprowadzone przez pielęgniarkę szkolną Panią Beatę Tuptońską i Panią Marzenę Sieniawską.

Marzena Sieniawska

wiem 1wiem 2wiem 3wiem 4