Mikołajkowe prezenty dla zwierząt

6 grudnia 2018 r. uczniowie z  klas I- II SP ZT, III a Gim. ZT i III Gim. ZT w ramach projektu edukacyjnego „Zwierzęta czują!- pomoc czworonogom w przetrwaniu zimnych dni” wybrali się do ogrodu zoologicznego, aby przekazać zebraną karmę i akcesoria dla psów i kotów.

Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w zbieraniu karmy.

Monika Kołodziejczak

Mistrzostwa Ośrodka w warcabach klasycznych - 2018

W listopadzie w Ośrodku odbywał się coroczny turniej o mistrzostwo w warcabach klasycznych.

Historia naszej biblioteki

Biblioteka Ośrodka działa od początku istnienia szkoły. Początkowo mieściła się przy ul. Rzemieślniczej, a aktualnie swoją siedzibę ma przy ul. Moniuszki.

W pierwszych latach funkcjonowania biblioteki pieczę nad księgozbiorem sprawowała Pani Agnieszka Markowska, następnie w opiekę przejęła Pani Henryka Brochocka, a później Pani Joanna Leśkiewicz. Obecnie nad szkolnym księgozbiorem czuwa Pani Aleksandra Martyńska.

Użyteczne informacje

Biblioteka zajmuje cztery pomieszczenia: wypożyczalnię, czytelnię, salę komputerową z czterema stanowiskami oraz zaplecze.

W naszej bibliotece:

• wypożyczysz książki do domu,
  • otrzymasz fachową pomoc w wyszukiwaniu potrzebnych materiałów,
  • poczytasz książki i czasopisma na miejscu,
  • skorzystasz z księgozbioru podręcznego,
  • weźmiesz udział w imprezach i konkursach czytelniczych,
  • skorzystasz z Internetu.