Dnia 15 kwietnia uczniowie klas I-III mieli okazję spotkać się z opiekunami Szkolnego Koła Wolontariatu DAR SERCA Panią Barbarą Wolak i Panią Agnieszką Markowską.
Spotkanie stanowiło okazję do opowiedzenia najmłodszym uczniom naszej szkoły dlaczego warto pomagać.

Uczniowie poznali Czym jest Wolontariat?, Kto to może być Wolontariuszem?, i w jak sposób możemy pomagać innym?
Podczas spotkania uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną ukazującą szereg działań i akcji podejmowanych przez Wolontariuszy naszej Szkoły. Aktywnie uczestniczyli w rozmowie na temat różego rodzaju pomocy I możliwościach wspierania potrzebujących. Nie ważne czy jest się małym, czy dorosłym, pomagać może każdy na miarę swoich możliwości.
Na koniec spotkania uczniowie wykonali wspólny plakat promujący WOLONTARIAT. Motywem przewodnim spotkania było ukazanie, że pomaganie jest fajne i każdy może pomagać, bo każdy dzień przynosi wiele możliwości, aby wyciągnąć do KOGOŚ POMOCNĄ DŁOŃ.
Koordynatorzy Szkolnego Koła Wolontariatu: Barbara Wolak, Agnieszka Markowska

pomaganie 1pomaganie 1pomaganie 2pomaganie 3pomaganie 4pomaganie 5pomaganie 6pomaganie 7pomaganie 8pomaganie 9