Jak co roku w kwietniu uczniowie ośrodka uczcili Swięto Ziemi. Dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej porządkowały teren wokół szkoły, zebrały i posegregowały worki pełne surowców odpadowych.

Po powrocie do klasy obejrzały prezentację, która przybliżyła im tematykę związaną z ochroną środowiska pokazała jak każdy z nich może dbać o naszą Planetę.
Dzieci wspólnie odśpiewały ekopiosenkę, którą rozpoczęły Turniej Ekologiczny. Podczas zabawy drużyny z wielkim zaangażowaniem rozwiązywały zagadki, segregowały odpady, słuchały odgłosów przyrody i wykonywały różne zadania teoretyczne i praktyczne. Rywalizacja wyzwoliła u uczestników wiele emocji, było dużo radości i uśmiechu. Na zakończenie dzieci otrzymały upominki zakupione przez Nadleśnictwo Zaporowo, dyrekcję i nauczycieli Ośrodka.
Podczas turnieju mogliśmy podziwiać prace uczniów wykonane z odpadów.

Organizatorkami Dnia Ziemi były: Marzenna Boryczka, Agnieszka Markowska, Katarzyna Wnorowska - Pietrzak, Marzena Sieniawska.