Uczniowie klasy III szkoły podstawowej przenieśli się na chwilę w świat teatru. Dzięki uprzejmości pani Małgorzaty Mackiewicz z Miejskiej Biblioteki Publicznej dzieci poznały Mały Teatr Ilustracji zwany Kamishibai, jest to wywodząca się z Japonii technika czytania i prezentacji książki obrazkowej – teatr obrazkowy.

Poprzez połączenie online z Biblioteką Miejską, dzieci z uwagą wysłuchały i obejrzały jedną z baśni Hansa Christiana Andersena ,,Brzydkie kaczątko”. Uczniowie poszerzyli wiedzę o teatrze, poznali nazwy zawodów związanych z teatrem, następnie wykonali plakat teatralny oraz przygotowali kukiełki z drewnianych łyżek.
Zajęcia przygotowano i przeprowadzono w ramach projektu edukacyjnego ,,W bajecznym świecie książek”.

Marzenna Boryczka

1. plakat teatralnyDzieci oglądają teatrzykJaś przy pracyKarol przy pracykukiełka JasiaKukiełka Karola 2kukiełka Wiktoranasze kukiełki z łyżekna scenieWiktor przy pracyzawody związane z teatremZZZ