Dobre uczynki mają większą moc niż słowa,
Bo mówić może każdy,
Ale niewielu wykona to co powie...

Wolontariusze z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Braniewie zaprosili wszystkich uczniów do obchodów Dnia Dobrych Uczynków. Głównym celem akcji było zachęcenie podopiecznych do wykonania przynajmniej jednego dobrego uczynku. Wychowankowie placówki wykazali się dużym zaangażowaniem – sprzątali dom, porządkowali swój pokój, bawili się z młodszym rodzeństwem, opiekowali się zwierzętami, robili zakupy, podlewali kwiaty czy pracowali w ogródkach. Swoje uczynki uczniowie przedstawili na karteczkach w formie listków, z których następnie stworzyli drzewo dobrych uczynków.

Członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu ramach Dnia Dobrych Uczynków zorganizowali akcję renowacji ławek i stolików na placu szkolnym przy ul. Rzemieślniczej. Do akcji dołączył się pan Andrzej Imiołczyk, który wraz z wolontariuszem Kewinem Ogorzelskim wyszlifowali stoliki i ławeczki. Odmalowaniem ławeczek i stolików zajęli się pozostali wolontariusze oraz uczniowie szkoły zawodowej Daniel Lisowski, Krystian Babul, Kornel Kozłowski, Jakub Gilarowski, Daniel Szustak pod nadzorem p. B. Wolak, p. A. Markowskiej i p. K. Wierzbickiej-Bieniuk.

Wszelkie działania w ramach Dnia Dobrych Uczynków wynikały z dobrej woli i szczerych chęci. Dzięki akcji uczniowie przekonali się, że pomagać można na co dzień, a o dobroci świadczą nie wielkie czyny, ale nawet najmniejsze gesty. Ponadto, była to wspaniała okazja do uśmiechu, niesienia radości i co najważniejsze, budowania wiary w drugiego człowieka, wypływającej z przekonania, że pomaganie służy wszystkim.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy za włączenie się do akcji i sumienną pracę, a pani Dyrektor Dorocie Wiśniewskiej za zasponsorowanie wszelkich materiałów potrzebnych do renowacji ławek i stolików.

Koordynatorzy Szkolnego Koła Wolontariatu
Barbara Wolak, Agnieszka Markowska,