Już po raz 11, jak co roku w miesiącu maju, odbył się XI POWIATOWY KONKURS PLASTYCZNY, w tym roku przebiegający pod hasłem „Moja zdrowa rodzina- Zdrowie przede wszystkim!”.
Celem konkursu było propagowanie zdrowego stylu życia wśród mieszkańców powiatu braniewskiego, co wydawało się szczególnie ważne podczas trwającej sytuacji epidemicznej. Jako organizatorzy chcieliśmy, aby konkurs przyczynił się do wzrostu świadomości na temat konieczności dbania o formę zdrowotną, kondycję fizyczną i psychiczną w czasach, gdy wszyscy zdecydowanie zbyt dużo czasu spędzali przed komputerem. Konkurs pozwolił także uczestnikom na podzielenie się swoimi pozytywnymi doświadczeniami z troski o siebie i najbliższych w czasie pandemii.

Sponsorem nagród było Starostwo Powiatowe w Braniewie, zaś za organizację konkursu z ramienia SOSW odpowiedzialne były Justyna Wróblewska- Trapiszczonek oraz Halina Frączek.

W dniu 27 maja 2021 roku jury w składzie:
• Dyrektor SOSW, artteteapeuta - Dorota Wiśniewska
• Kierownik Grup Opiekuńczo- Wychowawczych, artteteapeuta - Beata Hrycyna
• Pielęgniarka Ośrodka, Przewodnicząca Rady Rodziców przy SOSW w Braniewie- Beata Tuptońska

dokonało oceny prac i przyznało nagrody w poszczególnych kategoriach wiekowych:

W kategorii WCZESNE WSPOMAGANIE, DZIECI PRZEDSZKOLNE:
I MIEJCE: Lena Cygan, Przedszkole miejskie nr 4 w Braniewie
II MIEJSCE: Maksymilian Werbowy, Przedszkole miejskie nr 4 w Braniewie
III MIEJCE: Olaf Osowski, SOSW, wczesne wspomaganie

W kategorii wiekowej 7-10 lat
I MIEJCE: Bartosz Komorowski, SP nr 5 w Braniewie
II MIEJSCE: Filip Wiśniewski, SOSW Braniewie
III MIEJCE: Wojciech Zakrzewski, SP w Płoskini

W kategorii wiekowej 11-17 lat
I MIEJCE: Oliwier Dudek, SP w Piotrowcu
II MIEJSCE: Szymon Serdakowski, SP w Płoskini
III MIEJCE: Amelia Tegler, SP w Chruścielu

W kategorii wiekowej
I MIEJCE: Maria Mroczkowska, Gabriela Żydek, DPS w Braniewie
II MIEJSCE: Ewa Kopycińska , WTZ we Fromborku
III MIEJCE: Maksymilian Dudek, SOSW w Braniewie

Panie z jury jednogłośnie stwierdziły, że uczestnicy wykonali prace konkursowe z dużym zaangażowaniem, wykazując się ponadprzeciętnymi zdolnościami i umiejętnościami.

Jury postanowiło przyznać również wyróżnienia następującym uczestnikom konkursu:

1. Jakub Kisielewski
  22. Serafina Gąszczyk
  23. Anna Wójcicka
  24. Wojciech Łuczak

Z powodu sytuacji epidemiologicznej, w kwestii przekazania nagród będziemy kontaktować z przedstawicielami poszczególnych placówek. Uczniowie SOSW Uczniowie SOSW odbiorą nagrody podczas pikniku rodzinnego „Mamo, tato- baw się z nami” organizowanego w ramach trakcie obchodów Dni Rodziny 2021.

Serdecznie dziękujemy za tak liczny udział w naszym konkursie i życząc dużo zdrowia, zapraszamy na kolejny w następnym roku!

Justyna Wróblewska-Trapiszczonek, Halina Frączek

zdrowa rodzina 1zdrowa rodzina 2zdrowa rodzina 3zdrowa rodzina 4zdrowa rodzina 5zdrowa rodzina 6